Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen antidepresszánsokat...

Milyen antidepresszánsokat használtál és mik a tapasztalataid velük?

Figyelt kérdés
Vajon megéri az antidepresszáns, hatékony?

2022. jan. 14. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Mi az, hogy megéri-e? Párszáz forint. Ha valakinek nem ér meg ennyit a mentális egészsége, akkor húzza fel magát a kötélre.


Én magánpszichiáterhez mentem, 10-12.000 ft volt egy óra, de nem érdekelt, mert úgy éreztem, hamarosan nagy baj lesz.


Én 4 félét szedtem, de kb. egyszerre.

Brintellix, Seroquel, Valdoxan, Xanax Sublingualis. Utóbbit a hirtelen dührohamokra, de nem segített, mert általa álmosan voltam feszült. A Sero pedig brutálisan szedált. Elvette minden energiámat, aztán nem szedtem 2 napig és nem bírtam lemerülni.


Mindent lehet ésszel és ész nélkül használni, 1-2 évig szedtem ezeket úgy, mint a francia drazsét. Elmúltak a tünetek, aztán letettem őket. Amikor már én azt mondom, hogy nem bírom tovább, akkor tényleg komoly a helyzet, nagy szarból húztak ki ezek a cuccok, hiába más a sátánt látja benne...


Mindenképp hatékonyak, de idővel azon kell lenni, hogy ezek nélkül is jó legyen élni. Nekem sikerült.

2022. jan. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Xanax Sublingualis nyelv alatt oldódó szorongáscsökkentő, ugyan az, mint a sima xanax, csak azonnal hat, nem antidepresszáns (már nem forgalmazzák itthon). A Seroquel szintén nem az, quetiapine hatóanyagú antipszichoikum, nem csodálom, hogy szétszedálta az egyes válaszolót.

A kérdésre válaszolva én szedtem escitalopramot (Scippát, Escitilt), nagyon nem jött be a sok erős mellékhatás miatt, erről váltottam a paroxetin hatóanyagú Paroxatra, ez viszont jónak tűnik, általában a generikumát a Rexetint szokták kiírni, de szerintem mindenből az eredeti a legjobb. Emellett szedek kiegészítésként Xanaxot és Lyricát (generalizált szorongásra nagyon jó gyógyszer). Nem vagyok se szétszedálva se semmi, élem a mindennapjaim rendesen.

2022. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Paretint szedek, aminek a hatóanyag szintén paroxetin, mint a második válaszolónál. Nálam hatásos, mellékhatások sincsenek. (Előtte Scippat kaptam, ami brutális mellékhatásokat okozott, ezért 2 hét után leállították.)
2022. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2es vagyok, én 3 hónapig szenvedtem a Scippával (20mg), örülök, hogy nálad is úgy van, mint nálam. :)
2022. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# Köszi, remélem neked is segítenek. :) Nekem szintén generalizált szorongásom van még a depresszió mellé. Önmagában a gyógyszer viszont nem lenne elég, ezért pszichoterápiára is járok.

Scippaból én csak 10 mg-ot szedtem, de már annyitól is nagyon erős mellékhatások jelentkeztek.

2022. jan. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4es vagyok, generalizált szorongásra nagyon jó még a Lyrica nevű gyógyszer. :)
2022. jan. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!