Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Észak Koreába miért nincs...

Észak Koreába miért nincs pszichiátria?

Figyelt kérdés
Ott mit csinálnak a mentális betegekkel?
2022. jan. 23. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Diliház csak van.
2022. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy nincs?
2022. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ott aki mentális beteg az vezetheti az országot aztán ágyúból kilövöldözhet akár rokonokat is meg játszhat rakétásat.
2022. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Észak Koreában van pszichiátria.
2022. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Ott nincs rá szükség. Sőt covid sincs ott. Csoda egy hely.
2022. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Miért pontozzátok le a 3-t? Hiszen igaza van! Ott a főni a legidiótább, mégis szabadlábon van. Sőt, vezeti az országot.
2022. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Van pszichiátria, viszont az észak-korea ellen bevezetett embargó miatt elszegényedett országban elég durvák a körülmények a kórházakban, ha minden igaz még érzéstelenítő/altató sincs a műtétekhez például, úgyhogy gondolhatod, aki bekerül a diliházba az nem jön ki többet, max zsákban, de azt mondjuk gyorsan.


Amúgy érdekes dolog ez az egész, szerintem ha nem lenne ellehetetlenítve ugyan olyan ország lenne mint minden kommunista ország, kb mint annó MO-volt a vége felé, nem lenne az se a legjobb de nem lenne ennyire durva mint most, a vezetők nagyobb luxusban ettől amúgy se igen tudnak élni mint amiben most vannak, viszont a népnek sokkal jobb lenne.


Perpillanat az embargót elkövető/támogató országok sokkal nagyobb mértékben hibásak mint Kim vagy az elődei, se fejleszteni, se kereskedni ki-be nem tudnak, viszont a hadipart meg kénytelenek fejleszteni vagy megszállják őket, gondolom azt meg nagyon nem akarnák, kb annyira nem mint mi hogy az oroszok visszajöjjenek....

2022. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Köszi 6os. Én sem értem, csak a tényeket írtam le. Meg ugye a kötelező hajviselet stb stb lehetne sorolni.

Észak Koreában a kórházakban műanyag üdítős üvegböl folyik az infúzió és a steril szót max könyvből olvasva ismerik. Ez alapján biztos van valami intézmény a mentális betegeknek, de szerintem az inkább ilyen elfekvő jellegű zárt intézet lehet komolyabb ellátás nélkül. Ahol alapvető gyögyszerekből is hiány van ott nem hiszem, hogy érdemi kezelést tudnának adni, szerintem még benzójuk sincs.

2022. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Akkor mit csinálnak egy szorongással küzdővel, aki a c-ptsd tüneteit éli át?
2022. jan. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es Bezárják míg éhen nem hal vagy valami fertőzésbe bele nem hal, de jó eséllyel ha olyat csinál (még ha betegen is) küldik munkatáborba, ott meg 1-2 hét alatt annyi.
2022. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!