Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezen hogyan javíthatnék?

Ezen hogyan javíthatnék?

Figyelt kérdés
Nagyon biztos, hogy depressziós vagyok. A 2021-es év során 2 családtagom is elment közülünk. És onnan kezdődött az, hogy nem tudtam aludni. Alig ment az elalvás, és rá is parázok, hogy mi történik, ha nem alszok el, és mi történik ha holnap se alszok el, egyáltalán fogok -e tudni. Természetesen elalszom mindig, ha nagyon későn, akkor is, de mindig kattog az agyam valamin. Amikor lehunyom a szemem, kényszeresen előtőrnek belőlem a gondolatok. Teljesen a semmiből elgondolkodom azon, hogy mi lesz ha holnap én halok meg, vagy az egyik valaki akit nagyon szeretek, hogy mi lesz ha mégvalakit elveszítek ebben az évben. Lefelé ível a tanulásom. Az jár a fejembe, hogy az egész gyerekkoromat 18 év alatt elpazarlom felesleges tudásra, és ez elvesz egy csomó időt, amit most a szeretteimmel tölthetek. Így lehet, hogy nyomulósnak tartanak, pedig én csak minden pillanatot ki akarok használni. És az iskola után? Végigtanuljuk a gyermekkorunkat, végigdolgozzuk a felnőttkorunkat, és paff... már nyugdíj, amikor már idősek vagyunk. És akkor feltesszük a kérdést, mennyit éltünk igazán. Szeretnék barátokat szerezni, de minden alkalommal amikor hozzászólok valakihez szorongok. Mert rámjön a szociális szorongás. Pedig tényleg szeretnék barátokat szerezni, de nem megy, mert még hozzájuk szólni is alig merek. Hameg megszólalok... görcsölök. A suliban a WC fülkébe szeretek bezárkózni, hogy addig egyedül lehessek, de hamar ki kell jönnök, hogy ne tartsanak furának. Elkezdetem életmódot váltani, lefogyni, egészségesen enni, mozogni stb... Ami eddig jól megy. De éjszakánként, még ha a leg fáradtabb is vagyok, nagyon nehezen tudok elaludni, van amikor kora reggelre alszom el. Próbálom elterelni a gondolataimat, de mindig jön egy újabb. Éjszaka kezdek el gondolkodni az élet nagy dolgain, pl: valamelyik nap azon, hogy amíg én alszom, mennyi mindenkit ölnek vagy mennyien halnak meg a világon, mert néztem a híradót előtte. És nem hagy aludni a gondolat, valami mindig közbejön, mindig beugrik egy gondolat, amin kattog az agyam. Nem tudom, hogy mi tudna segíteni. Vannak napok, ahol perceken át a falat bámulom és agyalok. A suliban már nem vagyok motivált a tantárgyakra. Nem tudom, hogy mit csináljak, de nagyon el akarok aludni, és nem akarom azt, hogy ez mind úgy maradjon.

2022. jan. 26. 20:31
 1/2 Mentál Addikt Konzult Iroda ***** válasza:
100%

Az első gondolatom, hogy ne egyedül küzdjön! Szólítsa meg azokat az ember(eke)t, akikkel kiépült a bizalma, meséljen az érzéseiről, gondolatairól.

Biztosan van közeli személy Önhöz, aki nyitott erre. A gyászával is érdemes foglalkozni szakember segítségével. Ne haragudjon magára az érzései miatt, ehhez joga van:) Nagyon nagy lépést tett Önmagáért az életmódja megváltoztatásával!! Csak haladjon ezen az úton. Ha ezek a változások nem hoznak változást, akkor kérjen segítséget!

2022. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minél többet extrovertálódjál, ami azt jelenti, hogy kifele nézz, ne befele.

Ne nézz hiradót, ne olvass újságot egyelőre, mert ezek televannak rossz hírekkel, amik csak befele fordítanak.

Kirándulj minél többet.

Itt egy kis program amit nagyon tudok ajánlani:

1. Minden nap sétálj egy órát. Legjobb ha reggel felkelés után. Indulj el egy irányba, sétálj fél órát, nézelődj, és fél óra után fordulj vissza és sétálj vissza. Minden nap más irányba.

2. Igyekezz enni és aludni eleget minden nap.

3.Hívd fel, vagy írj a barátaidnak, akiket elhanyagoltál, beszélgess velük.

Kezdj el élni.

2022. jan. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!