Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek az új munkahelytő...

Nagyon félek az új munkahelytől és az ottani új emberektől. Hogyan tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés
Már évek óta elég antiszociális vagyok, félek, hogy ki mit gondolhat rólam. Ráadásul nagyon stresszes is vagyok, minden helyzetben, ahol a tudásomról kell számot adni vagy teljesíteni kell nagyon félek. Most fogok kezdeni az első rendes munkahelyemen, ami a diplomámhoz kapcsolódik és nagyon félek, hogy nem tudom megcsinálni a feladatokat. De az emberektől jobban félek, mert mi van ha hülyének néznek vagy ki közösítenek, ha valamit nem fogok tudni megcsinálni. Ráadásul még barátnőm se volt és félek, hogy erre rákérdeznek. Hogyan tudnám elengedni a teljesítménykényszert és a megfelelési kényszert?

2022. jan. 31. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van a hozzáállásodban egész sok normális. Felvilágosítalak, hogy -a pszichopatát kivéve- mindenki izgul, stresszes egy új munkahelyen. Azt sem tudod, hol a klotyó, teljesen nulláról indulsz, ne várj irrealitást, hogy első héten magabiztosan kúlan vonulgatsz a szobák között.

Nem fognak rákérdezni a szerelmi kapcsolatra, nyugi. Ha mégis akkor ha pasi kérdezi nézz rá megrökönyödve, hogy miért érdekel??? Arra talán megnyílik alatta a föld. Nőknél meg, hogy tetszem, azért kérded? És vigyorogj. Erre se nemet, se igent nem lehet válaszolni, ott fog állni piros arccal és hebeg. Te meg vigyoroghatsz. Az más, hogy közben összecsinálod magad, de a barátnős kérdést pl. így tudod elütni.

2022. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Attudom erezni a leirtakat, en azt tanacsolom hogy mivel izugolos vagy, menj be egy kicsit hamarabb a munkahelyre az elejen, legyel ott hamarabb, ismerkedj meg a hellyel, az emberekkel (egyszerre kevesebb emberrel mindig konnyebb), keszulj fel az adott napra, nap vegen pedig ha maradt feladatot amit nem tudtal befejezni, akkor otthon folytasd, tudom nem fizetik meg mondjuk a tulorat, csak az elejen ha ezen izgulsz, inkabb dolgozz kicsit tobbet, majd kifizetodik hosszutavon..


Probalj esetleg munkaido elott elmenni futni reggel, az segithet a stresszkezelesben.


Sok sikert es gondolj arra hogy ezzel nem vagy egyedul nagyon sok ember izgul nap mint nap, csak max nem latod rajtuk, nem te vagy az egyeduli! Kitartast, es sikeres beilleszkedest :)

2022. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy vagy Kérdegő? Hogy sikerült legyőznöd a félelmet?
2022. jún. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!