Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Köhöghetek pszichés alapon?...

Köhöghetek pszichés alapon? Munkahelyet kellene váltani?

Figyelt kérdés

Sajnos 1,5 év alatt nagyon sok olyan időszak volt, hogy folyamatosan köhögtem szárazan váladék nélkül. A tüdőszűrésen mikor voltam akkor azt írták rá, hogy "nincs oka" valami ilyen a jelentése magyarra fordítva.

Refluxom van, de nem mindig jön elő.

Csak azt vettem észre, hogy a munkahelyen sokszor rámjön. Főleg most, hogy ilyen telefonálós hideghívásos feladatot kaptunk, lehet hogy így védekezik a test ez ellen? Vagy ha van olyan kolléga aki "energiavámpír".

Mert érdekes itthon a családdal sosem kell köhögni.



2021. dec. 6. 08:33
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet ilyen miatt. Nekem nem munkahelyi okból pszichésen volt ilyen nagyon sokáig, már sokkal kevésbé, de még azért van. Mondjuk én gyerekkorom óta szárazan köhögök, anno voltam vele több orvosnál, de nincs szervi oka, szóval már megszoktam.
2021. dec. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mitől lehet ez? És milyen orvosoknál voltál? ha meg szabad kérdeznem ilyet.

(szeretném kizárni a többi lehetséges okot is)

2021. dec. 6. 09:07
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Fül-orr-gégészet, haematológia, belgyógyászat. Először ki akarták venni a mandulámat, de nem engedtük aztán kiderült később, hogy annak semmi baja, aztán hirtelen valaki kitalálta, hogy orrpolipom van meg orrsövény ferdülésem, aztán később kiderült, hogy ez sincs.
2021. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Simán csak a stressz váltja ki nagy valószínűséggel.A munkahelyi nyomás,szorongás,teher feladatok kollégák vagy akármi más miatt.

Mivel csak a munkahelyeden jön elő ilyenben kell gondolkodni.Vagy még esetleg az játszhat hogy valami olyan dolog közelében dolgozol,ami káros hatással van a szervezetre..belélegzed rendszeresen stb...vagy épp allergiás vagy valamire.De ezek inkább extrém esetek.

Én a stresszre tippelek.Az a legkézenfekvőbb.

2021. dec. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a pszichés dolog mellé még hangszál megerőltetést is gondolok. A sok beszéd kiválthat ilyet s begyulladhat a hangszál ami aztán köhögest vált ki. Énekeseknél is gyakran van. S igen egyébiránt válts munkát.A tested jelez hogy nem vagy jó helyen.
2021. dec. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most home office-ban dolgozok, és egyet sem köhögök. A feladat el van ugyanúgy végezve, de bármikor tarthatok szünetet, nincs körülöttem senki kolléga. A főnök is csak telefonon hív.
2021. dec. 8. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!