Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyógyszernek nem minősülő...

A gyógyszernek nem minősülő nyugtató és altató jó lehet kezdődő disszociatív személyiségzavarra?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez pszichózis, nem neurózis. Tehát gyógyszer nincs rá hatással. Az altató és a nyugtató idegességre való, nem befolyásolja pozitívan ezt a kórképet.
2010. szept. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a pszichoterápiát már elkezdtétek.
2010. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

valóban az enyhe nyugatató csak szorongásra, esteleg alvászavarokra hatékony!

Pszichólógus szakvéleményét kérd ki, Ö többet tud mondani!

Bár ha agyban elhiszed, hogy segít akkor miért ne?

Konkrétan mik a tünetek a személyiségzavarral kapocsolatban?

Vagy miben nyilvánul meg?

Konfliktusneurózis, borderline-szindróma azaz határeseti személyiségzavar?Identitászavar, hangulati-zavarok,

2010. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem járok orvoshoz.Egyedül oldom meg.Köszönöm a válaszokat.Hálás vagyok.
2010. szept. 10. 15:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem kevered a skizofréniával vagy a skizotip személyiségzavarral, esetleg a többi disszociatív kórképpel vagy epilepsziás rohammal, stb., nem is beszélve arról, hogy a kezdődő zavarok elkülönítése elég nehéz. Ha ilyesmit kérdezel, neked talán még nehezebb, mint egy szakembernek.


Mert ilyen személyiségzavar nem létezik. Disszociatív identitászavar van, más kategória, más kezelés. Mellesleg, tudtommal ez iszonyatosan ritka.


Amennyiben személyiségzavar, terápia nélkül kétlem, hogy egyedül menne (avval sem egy könnyű menet) :( Amennyiben nem, ki tudja... De légyszi, ha már magad végzed a saját diagnosztikád, legalább nézz utána a kritériumoknak a BNO-ben vagy a DSM-IV-ben (vagy V-ben, bár azzal még csínyán), aztán menj el könyvtárba kivenni valami tisztességes pszichopatológia könyvet. Kezdetnek... De erősen ajánlom egy orvos megkeresését, legalább a diagnózis megadásáig.


És a gyógyszerek nem homeopátiás készítmények, kérlek, ezt vedd figyelembe, a mellékhatásaik elég durvák lehetnek, főleg az általad említett szereknél, mert a végén hozzászoksz, onnan pedig egyenes az út a függőséghez. Plusz kétlem, hogy ezek disszociatív zavarra önmagukban elegek. Be kéne lőnöd az adagodat is, mert ha egyedül vágsz neki, akkor sokkal tovább tarthat, mint egy terápiában...


Ezeken még gondolkodj kicsit, szerintem.


Sok sikert.

2010. szept. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj orvoshoz!

Ha meg nem orvos mondta, hogy ez a bajod akkor ne higgy magadnak!

2010. szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen.A nagy kérdés.Egy őrült tudja magáról, h őrült? Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 11. 08:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Bántottak gyerekkorodban...? (Engem igen...) Hidd el, van kiút belőle, én szedem a gyógyszereket, és nem jó, de jobb...érzem, hogy segít. Régen én is gysz-nek nem minősülő készítményekkkel kezdtem, de beláttam kb. fél év után, hogy nem segítenek.

2010. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem bántottak, de a kapcsolataimban értek csalódások.Ott kezdődött minden.
2010. szept. 11. 12:41
 10/10 anonim ***** válasza:
a legelső hozzászólóhoz csatlakoznék.nem,nem lehet jó
2010. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!