Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelkileg nem bírnám tovább?

Lelkileg nem bírnám tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bocsi az ekezetek miatt, de igy konnyebben, gyorsabban irom!

A történetem a következő lenne!:



18 éves lány vagyok.

A baj kb 4-5eve kezdodott amikor a szuelim elvaltak. Elotte se volt leanyalom az eletem mivel veszekedesbe kiabalasba nottem fel.

De a valas akkor meg nem is tunt fel hanem inkabb most erzem 4evre ra hogy nagyon megviselt lelkileg.

Apukammal maradtam mivel van egy kiskutyusom akit anyukamhoz nem vihettem volna es a kiskutyam nelkul meg se mozdulok..

Nem lakik anyukam messze par utcaval arrebb csak.

De ezt erezeti velem valamilyen szinten hogy en apukamat "valasztottam". En itt nottem fel itt erzem magam otthon itt szeretek felkelni stbstb.

Viszont az utobbi 1 evben egyszeruen sehol se talalom a helyem.

A batyamek visszakoltoztek ide a csaladjaval az en szobamba. Ki lettem turva most egy kis kanapen alszok a kutyammal ahol meg a labamat se tudom kinyujtani normalisan. Ez megy már fél éve. Nagyon rossz így. Senki nem erti a helyzetem. Noveremnek aki egyedul van egy hatalmas szoba jutott o elvan ott maganak. A batyamek az en kisszobamba 2 gyerekkek es a parjaval. Apu egy kulon szobaba.

Van egy parom nekem is 1,5eve vagyunk egyutt. Rengeteg lett koztunk is a vita mert ugye en ide nem tudom hozni mert egyedul ezen a kanapen tudunk uldogelni mindenki elott a nappaliba.

Mondja, hogy koltozzunk ossze de felek hogy mit szolnanak itthon. Annyira magamra tudom venni a dolgokat. Szinte minden este sirva alszok el a bizonytalansaggal a vallamon.

Nem tudom mit tegyek, mindenkinek meg akarok felelni a legjobbat nyujtani de nem megy. Ha egyetlen egyszer nem mosogatok el mar mondjak nekem hogy nulla vagyok, eletkeptelen szerencsetlen egy igy tovabb...

Nagyon rosszul erzem magam lelkileg a fejem folyamatosan fáj, 10kg fogytam most vagyok 40kg.

Tehetetlennek erzem magam. A párom mellettem van ezzel nincs gond.

De ot bantom megis az itthoni dolgok miatt, tole varok el olyan mennyisegu szeretetet amit soha nem kaptam meg.

Nem bírom már tovább. Kilátástalan a helyzet.

Ami bant azt soha nem mondom senkinek magamba orlom de egyszeruen tovabb nem birom, elfogytam lelkileg.

Mindenki várja tőlem a legjobbat de en meg csak a szart kapom

Onbizalmam egyenlo a NULLAVAL.

Nagyon zarkozott lettem es ezelott pont az ellenkezoje voltam. Szerettem emberek kozt lenni, beszelgetni most meg mar felek megszolalni egy idegen elott is akar.


Segitseget szeretnek kerni Toletek,vagy tanacsot mivel

lehetne jobb ?



Koszonom annak aki elolvasta!



2022. febr. 2. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd vissza hogy mit írtál.

"Ha egyetlen egyszer nem mosogatok el mar mondjak nekem hogy nulla vagyok, eletkeptelen szerencsetlen egy igy tovabb..." És egy kanapén alszol. Téged cselédnek tartanak otthon. Ezek után ragaszkodsz hozzájuk? Miért ragaszkodsz a rosszhoz?

Összeköltöztök a pároddal, meglesz a saját kis családotok a kiskutyával együtt, és nem kell többé ilyen mostoha körülmények közt élned.

Kit érdekel mit gondolnak... Majd rájönnek hogy becsülniük kellett volna téged.

2022. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz össze a pároddal! Nem nagyon van más lehetőséged. Kezdj tiszta lappal.
2022. febr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elég egy kedves szó nekem már is megenyhülök és elfelejtem a sok rosszat.

100-ból 1 jót mondanak a többi rossz. Na én arra az egy jóra gondolok ilyenkor.

2022. febr. 2. 09:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a párodtól több jó szót kapsz mint a családodtól.

Ha a mérlegre teszed, felé kell billenjen.

2022. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ő nagyon kedves hozzám. Mégis rossz vagyok vele néha. De tudja, hogy soha nem gondolom komolyan. Ő az egyetlen aki képes engem őszintén szeretni.
2022. febr. 2. 09:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor hagyd hátra a rosszat és válaszd a boldogságot.

Attól még nem szakad meg a kapcsolatod a családoddal, bármikor találkozhatsz velük. Csak nem leszel a házicselédjük. Szerintem javulni is fog a kapcsolatod velük, ha nem éltek egy fedél alatt.

2022. febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A barátod támogat. Ö akar segíteni. Ragadd meg az alkalmat és lépj le vele. Ha a srác szüleihez tudtok csak menni, az is elörelépés már a 'saját' szoba miatt. Drukkolok, hogy rendbe jöjjön az életed!
2022. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a barátodat akitől csak jót kapsz, bántod. A családodnak akik kutyába sem vesznek, mindent elnézel. Mindezt kristálytisztán látod.

Nem, ne költözz össze a barátoddal, ő egy jó ember, ennél sokkal jobbat érdemel. Rakd helyre magadban, hogy azoknak add vissza a bántást akik bántanak, ne arra ömleszd akire mered mert tudod, hogy szeret. Addig ne húzz bele senkit az életedbe. Ha azt gondolnád, majd a fiú mellett megváltozol mert megnyugszol, nem így lesz. Egyre többet akarsz majd megengedni magadnak, mert úgy érzed, megteheted, bántottak téged már eleget. Igen, de nem ő.

2022. febr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 8as. Lehet bántó amit mondasz de igaz. Teljesen igazad van.

Épp ez is az ok, amiért bizonytalan vagyok. Viszont picit cáfolnám.

Különböző okok miatt együtt voltunk bő 1,5 hónapig. Szinte ott laktam. Egy hangos szóváltás sem volt.

Mivel másfél hónapig haza se jöttem.

2022. febr. 2. 10:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg kérlek, nem bántásnak szántam, hanem szemfelnyitásnak. Visszaolvasva viszont tényleg durvának tűnik.

Lényege viszont: becsüld meg azt aki szeret, ha valakit meg muszáj bántanod, az olyan legyen aki tett is érte. De soha ne az, aki fogja a kezedet.

2022. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!