Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy ha az...

Miért van az, hogy ha az egyik barátommal vagyok, akkor vagy extra jól érzem magam, vagy a extra rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, akivel ha együtt logók, akkor csak a extra jól vagy extra rosszul érzem magamat. Nincs közép út. És ez főleg attól függ milyen kedve van ennek a személynek. Miért van ez? Ez egy toxikus dolog? Tán valami mentális zavar? Más emberekkel sohasem vagyok így, csak ezzel az egy személyel. És ahogy észre vettem nem csak én érzem ezt amikor együtt vagyok vele.

2022. febr. 3. 02:16
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Lehet köze Mániás depresszióhoz?

Letargikus lehet és rátok ragasztja.

Én is ilyennek érzem magam, mint ez a személy, akiről szó esik.

Ezernyi féle elmabajjal, minden szorongásos jellemzővel.

Rátok ragad a rosszkedve, mert vígasztalhatatlan? Nem képes túllépni dolgokon?


A baj az, ha eltávolodnak egy ilyen személytől, hiába nevezik manapság népszerűen 'toxikusnak', segíítségre, támogatásra szorul egy ilyen ember, nem pedig arra, hogy mélyebbrenyomják a sz@rban.

2022. febr. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most a bipoláris zavarról beszélsz? Mert amúgy teljesen lehetséges, hogy ezzel küzd. Igen át vesszük a jó kedvét és a rosszat. És igen nehezen lép túl a dolgokon.


Ezzel a barátommal már megszakítottam a kapcsolatot, kb 1 éve. De azóta többször eszembe jutott, hogy lehet valami mentális zavarral küzd, csak nem tud róla. De aztán eszembe jut az a sok dolog amit ellenem tett, mind például hamis volt velem, kibeszélt nem csak engem hanem másokat is, elárulta a titkaim. És én megbíztam benne, és szerintem ezeket nem lehet mentális zavarra fogni. Szóval nagyon megbántott, de én megírtam neki, hogy próbáljon valamit kezdeni magával mert ha így folytassa senki sem fog mellette maradni, és ez akár mennyire is nyersen hangzik ez az igazság. Sohasem akartam neki rosszat, még akkor is ha ő elennem játszott nagyon sok dologban.


Ezt a kérdést azért írtam ki, mert még sohasem találkoztam olyan személyel mint ő akinek akkora nagy hatalma van mások érzelmi állapota felett. És nagyon dramatikus volt, ami miatt naponta szorongásaim voltak mert naponta írtunk annyira közel voltunk egymáshoz, és ha rosszul érezte magát, akkor az üzenetek által is át vettem az érzést, de a másik oldalon pedig ha jó kedve volt, akkor a földön fekve sírtam a nevetéstől.

2022. febr. 3. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy jött a kérdés, ha egy éve már nincs kapcsolat?

Igazad van, nagyon nem szép emberi vonás titkokat kikotyogni, ha legközelebb , vagy bármikor felveszed a kapcsolatot vele, ennek tudatában, hogy beteg, ne ossz meg vele olyan titkot, ami ha kiderül gondot okozna neked, vagy kellemetlenül érintene. Kezeld úgy, hogy szórakozni együtt oké, de nem vele beszéled meg az életed gondjait..


Tényleg érdekelne, hogyan került képbe az ismerősöd ennyi idő után.

2022. febr. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az elmúlt egy évben nagyon sokszor gondoltam rá, ez nem tudom az miatt lehetett e mert nem értettem miért döntőt úgy, hogy egy nagy fordulatot vesz és egy tőrt szúr a hátamba, vagy lehet mindig is ilyen volt hozzám? Csak nem vettem észre? Bevallom nem tudom. Vagy az miatt is lehet eszembe jut időnként mert több mind 11 éve ismertük egymást és barátok voltunk és abból kb 9 évet naponta beszéltünk egymással vagy írtunk, hívtunk egymásnak. Lehet azért is jut eszembe, mert a sok szorongás ellenére nagyon sokszor több mint jól éreztem magam vele, és lehet hiányzik ahogy éreztem magam amikor vele voltam. De amúgy nem sajnálom a döntésemet, bármennyire is nehéz volt megszakítani vele az összes kapcsolatot megérte, mert azt sem tudom elfelejteni, hogy mennyire negatívan éreztem magam vele nagyon sokszor és mennyire rossz hatással volt rám, a céljaink sem voltak még hasonlók sem egymáshoz, ő egy nyugodt életet akar élni ott ahol felnőtt, én a teljes fordítottját szeretném. A közel jövőben nem szeretném vele fel venni a kapcsolatot, de lehet egy 10 év múlva leülnék vele egy kávéra, de nem hiszem, hogy ebből még lehet egy olyan nagy barátság mint amilyen eddig volt, én megbíztam benne és ő is meg bízhatott bennem, én még mindig itt vagyok az összes titkaival amiket soha senkinek sem árultam/lom el. 10 év múlva majd talán azért szeretnék vele találkozni, mert úgy fogom őt venni mint a múltam részét. És bármennyire is megbántott, akkor is szeretném tudni mennyit fejlődött az évek alatt, és talán arra is kíváncsi vagyok milyen életem lett volna ha nekem is hasonló céljaim lettek volna az életében mint neki.
2022. febr. 4. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!