Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánstól lehet/normá...

Antidepresszánstól lehet/normális, hogy érzelmileg kicsit mintha kiüresednék?

Figyelt kérdés

Remotív extrát szedem és most 1 hete kezdett hatni.

Inkább pozitívabb vagyok. Nem gondolok arra, hogy jó lenne ha nem is élnék vagy, hogy mindenben rossz vagyok. Az emberekkel is könnyebben beszélgetek és jobban kedvelnek, kedvesebb vagyok. Régen még a kollégáktól is féltem és inkább nem is segítettem csak, hogy nehogy valami miatt újra rossz gondolataim legyenek.


Most úgy érzem, hogy érzelmileg teljesen lapos lettem.

Van egy lány aki nagyon tetszik, de most mintha nem is érdekelne.

Nem érdekel ha gyanús, veszélyesnek tűnő emberek mellett kell elmenni, vagy felszálnak a buszra.

Mostanában (a héten) néztem pár ilyesztőbb félig horror filmet és nem is nagyon félek. Pedig régebben éreztem, hogy felmegy a pulzusom, kicsit lihegtem és ki is melegedtem. Most semmi.


Olyan mintha egy játékkal játszanék. Persze nem annyira élvezetes és buli a dolog, de amit mondani akarok, hogy: felfogom a dolgokat csak nem érzem át úgy mintha valjában ott lennék.


Olyan mintha elütütt volna egy autó: látom, hogy el van törve a lában, felfogom és tudom, hogy jobb ha nem mozgok, de mégsem érzek semmi fájdalmat.


Kb. ilyen csak érzelmileg.


Ez normális?



2020. dec. 17. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Normális. Úgy képzeld el, hogy depresszióban, szorongásos betegségekben padlóig nyomja a szervezet a gázpedált, felfokozott érzelmek, pánik, elkeseredés, kétségbeesés, néha az öngyilkosságig. Az antidepi meg nyomott erre egy nagy féket kémiai úton persze. Nincs sírás-rívás-csapkodás, de kirobbanó öröm se, hanem olyan telibe szarok mindent, jóvan. Nem válogat, leszabályoz mindent a pcsába. A nyugtatók, antipszichotikumok ugyanígy működnek, csak esetleg még a nyálad is kicsordul a szájad szélén, annyira nyugodt leszel.

Személy szerint úgy vagyok vele, hogy voltam így leszedálva, és nem tetszett. Inkább szeretem átélni az érzéseimet, akkor is ha hevesek. Szorongok, pánikolok időnként, de cserébe telipofával tudok röhögni pl egy vígjátékon, vagy kisbabaként bőgni, ha fáj valami. Ettől vagyok ember, nem egy kibszott robot.

Ne vedd magadra, ha az érzések több kárt okoznak, mint örömöt, akkor hasznos lehet a gyógyszer. Csak ne maradj rajta, mert bezombulsz.

2020. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt érzem, bár mást szedek. Gondolkodtam olyanokon, hogy ezeket az üresjáratokat ki kéne használni a fejlődésre. Tudásilag. Mellette meg pszichoterápia, ami helyre rakja azokat a dolgokat szépen lassan, amik miatt kialakult a depresszió, szorongás. Aztán letenni a gyógyszert, és boldog életet élni. Néha ilyeneken gondolkodok..
2020. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Balogh Zsozsó ***** válasza:
56%
Szerintem még korai eldönteni, hogy jó e a gyógyszer, vagy váltani kell. Én több éve szedek gyógyszert és nincs olyan érzésem, hogy minden mindegy. Várj még, egy hét semmi. Ha nem jó, szólj a dokinak.
2020. dec. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolj bele.. ez egy mesterségesen összeállított valami.

A szervezetednek szoknia kell.

Énis szedtem antidepit.Mondjuk én abba is hagytam,mert nem tetszett hogy reggel nemtudok felkelni és bágyadt vagyok egész nap mint valami nemtudom mi.

2020. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%
Én mindig így vagyok csak és szét stresszelem magam, fiatalon ittam néha, akkor oldódok fel annyira hogy beszélgetek. Orvoshoz meg nem mentem sose mert senki szerint nem volt bajom, meg olvasgattam felírják a nyugtatót és nem hat semmit, egyik haveromnak is felírták adott egyet, akkor úgy meg könnyebbültem tőle mint mikor életembe először szerelmet vallottam, lehet szednem kéne, nem tudom, így csak stresszelek és várom a halált kb.
2021. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!