Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aurorix 300 mennyi idő után hat?

Aurorix 300 mennyi idő után hat?

Figyelt kérdés

Aurorix 300-at írt fel a doki nekem szorongásra/depresszióra, 6 hete kezdtem el napi 300 mg-ot szedni, majd 3 hete szedek napi 450mg-ot, mennyi idő mire hat a gyógyszer? Egyelőre szinte semmit nem érzek, korábban próbálkoztunk Escilatopram-mal (SSRI-vel), azt sajnos 3 hét után abba kellett hagyni, mert bizonyos problémák előjöttek, viszont ott a 3. hét végén éreztem hogy nem jár az agyam annyit és jobban is éreztem magam, oldottabb voltam és többet mosolyogtam, szinte semmit nem is agyaltam fölösleges hülyeségeken.

Ideje lenne már hogy hasson nem?



2022. febr. 7. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:

ennyi idő alatt már valami hatása kellene legyen.

de személyes véleményem csak, ez egy mao gyógyszer, elég elavult, figyelned kell arra mit eszel, mit iszol és több más gyógyszer szedése is tilos (ha majd szükséged lenne rá)

2022. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2-3 hét általában, de olykor 2 hónap is lehet, mire hatnak ezek a gyógyszerek. Ha 8-10 hét után sincs semmi hatás, akkor valószínűleg nem is lesz.


#1

Az Aurorix egy reverzibilis MAOI, nyugodtan lehet bármit enni/inni, nem lesz belőle gond. Szerotonin visszavételre ható szerekkel (SSRI-k, triciklikusok) nem lehet együtt szedni a szerotonin szindróma veszélye miatt, de erre az orvosa nyílván figyel.

2022. febr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem tudom hogy ti szedtétek-e vagy szeditek-e ezt a szert, ha igen, akkor nálatok használt? Mennyire segít? Maradt a gyógyszerszedés mellett is szorongás vagy teljesen elmúlt?
2022. febr. 9. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!