Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan szakember Budapesten...

Van olyan szakember Budapesten aki hajlandó kezelni az antiszociális személyiségzavart?

Figyelt kérdés
Bárhol kerestem a témában, csak azt találom, hogyan óvjuk meg magunkat az ilyen emberektől, hogyan vegyük észre a jeleit, és zárjuk ki őket az életünkből. Ne teremtsünk velük érzelmi viszonyt.
2022. febr. 7. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:
[link] itt biztos találsz szakembert
2022. febr. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Utána kérdezek foglalkoznak-e vele. Sajnos több helyen közölték, hogy ez a személyiségzavar nem nagyon kezelhető. Sok esetben a pszichológust/pszichiátert is félrevezeti, manipulálja. Tapasztalat alapján mikor még tini volt ezek így is történtek, folyamatos balhék, szabályok semmibevétele miatt minden iskolába szégyeltem már belépni. A család kikészült, a folyamatos érzelmi zsarolás miatt. Mikor a pszichológus megkérdezte miért csinálja, a válasz annyi volt, hogy "unatkoztam" Ráadásul drogfüggő is.


Nem közveszélyes, saját szabályrendszere azért ennyire kiterjed, hogy fizikálisan senkit sem bántalmaz. Nyilván a lelki minimálisan (talán) érdekli. Szerintem összesen 3-4 ember van aki felé képes kötődni. Ember miatt sírni egyszer láttam, az anyja temetésén.


26 éves. Elfogadnom, magára hagynom, kizárni az életemből nem lennék képes. Bármilyen is, a gyerekem.


Most először mondott olyat, hogy vele valami nincs rendben. Mikor az anyukája halálakor zokogva ölelgette mindenki, és az ő arcán egy könnycsepp nem volt. Mikor elmondtam neki, annyit mondott "mindjárt jövök, elszívok egy cigit" Rá két napra már a munkahelyén állt. Ebben a nyomorult világban ott elismerik ezért, pedig beteg.


Majd láttam, hogy a temetésen lefagyva nézi az urnát mikor egyedül maradt mellette, és rátette a kezét. Majd sírt. A virágot (pontosan tudta melyik volt az anyja kedvence) úgy rakta le, hogy "bocsánat Anya, hiányzol"


Majd kijelentette, hogy ő nem akar ilyen lenni, ő egy szemét ember. Hozzátenném, hogy azóta is bábként bánik mindenkivel. Most viszont az egyetlen esélyt látom, hogy el lehessen vinni egy szakemberhez, úgy, hogy értelme is legyen.

2022. febr. 8. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!