Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antiszociális személyiségza...

Az antiszociális személyiségzavar illetve a nárcisztikus személyiségzavar miért pszichikai zavar?

Figyelt kérdés
2021. dec. 11. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem érdeklik az emberi normák? Mert önző módon mindenkit letapos? Mert cica, aki oroszlánt játszik?
2021. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%

Mert nem úgy működnek mint a többség, nincs empátiájuk, nem tudnak szeretni.

Ráadásul a nárcisztikus olyanokat tud fantáziálni, olyan hazugságspirálokba tud keveredni, hogy már tényleg nem épelméjű némelyik. Korral sokat rosszabbodik és átmehet egy skizoid dologba.

2021. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Mire akarsz kilyukadni a kérdéseddel? Mert így válaszolni se lehet rá értelmesen. Eleve nincs olyan, hogy pszichikai zavar. Pszichés, vagy mentális zavarok vannak, vagy személyiségzavar, amibe az antiszociális is beletartozik.
2021. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy érti, hogy miért nem csak neurotikus egy személyiségzavaros.
2021. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Vagy az a kérdés, hogy miért "zavar" a megnevezés vége?


Depresszió betegség, de a hivatalos neve az, hogy unipoláris affektív zavar. Bipol = bipoláris affektív zavar. Ez csak megnevezés.


Nem tudok olyanról, hogy nárcisztikus zavar átmenne skizoidba vagy bármiféle skizó kezdetű betegségbe.

2021. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A személyiségzavar nem betegség, hanem a személyiséget jellemző állapot, bizonyos személyiségvonás(ok) szélsőséges megnyilvánulása. Gyakran a társas kapcsolatokban jelentkező konfliktusként manifesztálódik, illetve megnehezíti vagy ellehetetleníti a normális

életvitelt (mindennapos szükségletek ellátása, munkavégzés, szociális kapcsolatok stb.)."


Wikipédia.


Sokszor írják cikkek, hogy betegség, de hivatalosan nem az. Nem írható fel rá (szem zavar BNO kódra) gyógyszert. Talaján gyakran kialakuló betegségekre igen, annak BNO kódjára.

2021. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos pedig van ilyen, hogy átmegy. Valamelyik komolyabb könyvben is olvastam, de sajnos tanúja is vagyok. A nárcisztikus ha nem kap elég figyelmet, akkor a fantáziavilágába menekül, ahol ő központi személy, és sajnos ez át tud billenni már a másik oldalra.
2021. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Skizoid dolog alatt mit értesz?


Skizoid szemzavar?

Skizotip szemzavar?

Skizofrénia?

Skizoaffektív zavar?

Akut, átmeneti pszichotikus zavar?


Hol olvastad ezt?


Öntelt, másokon átgázoló nárcisztikus embernél milyen későbbi tünet kialakulására gondolsz?

2021. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi rosszul írtam, skizofréniára gondolok.

Kerestem neked, de nem találom, melyik könyvben olvastam.

Azért ragadt meg bennem, mert ezt látom.

A paranoiával függ össze. A nárcisztikus öregszik, nincs már meg az a bája, vagy sokan kiismerték, lényeg, hogy elmagányosodik. De az állandó figyelemre szüksége van, amit ugye nem kap meg. Ezért egy fantáziavilágba menekül. De a nárcisztikusnak mindegy ugye, hogy milyen fajta figyelem éri, pozitív vagy negatív. Eleve sokan paranoidak közülük, ha nem mind. Ez az illető eset súlyosságától függően életkorral el tud jutni egy durva paranoiáig, ahol már nulla logika van a történetben. Amit én látok, azt az esetet ahhoz tudom hasonlítani, mint ami az egy csodálatos elme c. filmben van, ahol hihetetlen összeesküvésről fantáziál az illető, amiben ő központi szerepet kap. Ezzel a nárcisztikus ki tudja elégíteni a figyelem iránti igényét, de ez már elmekórtani eset.

2021. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Paranoiditást el tudok képzelni súlyosabb eseteknél. De hallucinációt nem igazán. Azt viszont igen, hogy a szemzavartól függetlenül alakul ki skizofrénia.

Paranoia önmagában nem elég a skizofrénia diaghoz.

A csodálatos elme című filmben nem hozzák összefüggésbe a skizofréniával. De volt személyiség gondja is.

Paranoia nem figyelemigény céljából jön létre. Sokan hosszasan titkolják, miközben rettegnak.

2021. dec. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!