Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongó, depressziós, lelki...

Szorongó, depressziós, lelki bajos embernek előbb-utóbb biztos, hogy testi betegségei is lesznek?

Figyelt kérdés
Elmúltam 35, egyre több bajom van, és most már attól félek, hogy ahogy idősödök egyre komolyabb betegségeim lesznek. Azt hittem majd kinövöm a lelki dolgokat, de inkább súlyosabb lett. Ennyi idősen is állandóan izgulok, szorongok. Hova vezet ez?

2022. febr. 8. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi baja nagyanyámnak meg a 20+ éves hobbiautómnak sincsen együttvéve, mint ami neked van. Nem tudom hova vezet, de először is efjben dől el az, hoyg változtatni akarsz. Szerintem szarj le mindent, kit érdekel, hogy mi lesz a jövőben, élj a mának, menj fela hegyekbe kikapcsolódni bandázz a korodbeliekkel, go ausztria , sielni, nem kell szorongani, meg depizni, ideje valtoztatni.
2022. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel szakembert. A lelki terheket fel kell és fel is lehet dolgozni. Ha egy könyvet elolvasnál, akkor Dr. Máté Gábor: A test lázadása című könyvét ajánlanám
2022. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Jó lenne, ha a pszichológushoz vezetne, és fel nem bírom fogni, hogy miért nem oda vezet! Mért akarsz szándékosan szenvedni egy gyógyítható problémával?!
2022. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez e legkönnyebb és egyben legidegesítőbb tanács, amit tudnak adni: ne gondolj rá, ne érdekeljen, kit érdekel, ne szorongj stb.

Nem így működik. A kérdező, és sok más hasonló ember tisztában van ezzel, de a szervezete nem engedelmeskedik neki.

Igen, a lelki problémák, és a szorongások is testi tünetekhez vezethetnek - ha valaki nem hiszi, nézzen utána a pszichológia témakörben, de csatolhatom az egyetemi jegyzeteimet is...

Pl. sok gyomorgörcs gyomorfájdalmakhoz, esetleg gyomorfekélyhez vezethet.


Viszont ez a "változtass" dolog nem rossz tanács, csak nem ilyen formában ajánlom: ha ilyen mértékben aggódsz és hosszan tartó folyamat, akkor keress fel egy pszichológust, aki helyre tesz. De akár a háziorvosodtól is kérhetsz tanácsot, hogy merre tovább.


És igen, ez komoly dolog, szóval lépj minél előbb! Akár saját magad megnyugtatása végett is.

2022. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Gyerekkorodban a szüleidnek, bármit csináltál, az nem volt elég jó, igaz? Most kivel élsz?
2022. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, és a könyvajánlást. Elsőnek is köszönöm a tippeket, bárcsak ilyen könnyű lenne változtatni.

Évek óta járok pszichiáterhez, szorongásoldót is szedek. Vannak jobb időszakaim, de a gyerekkorban kialakult önbizalomhiányon nem tudok változtatni. Végig kíséri az életem.

#5 Igen. Tudom, hogy ők tehetnek róla, de nem direkt csinálták, nem akartak rosszat, viszont tudom, hogy elcseszték. Ezen már nem lehet változtatni. Most a párommal élek.

2022. febr. 8. 21:55
 7/13 anonim ***** válasza:

"Szorongó, depressziós, lelki bajos embernek előbb-utóbb biztos, hogy testi betegségei is lesznek?"


Igen, de nyugi, a nem szorongó embereknek is lesz előbb-utóbb valami baja. Lehet, hogy nekik utóbb. De 90 éves koráig mindenkinek kijön valami.

2022. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A múlton természetesen nem lehet változtatni, az viszont megmagyarázza a jelent, és ez a tisztánlátás tiszta alapot szolgáltat a jelen megváltoztatásához. A múltat nem lehet. A jelent (és ebből következőleg a jövőt) igen. Ez múlik rajtad. Te konkrétan szenvedni akarsz azzal, hogy kijelented, hogy ezen nem lehet változtatni. Már mért ne lehetne? Össze kell szedni a bátorságodat, megerőltetni magadat, belemenni olyan helyzetekbe, amik nehézséget okoznak, hogy megtapasztald, hogy senki nem harapta le a fejedet, baj nélkül túlélted. Ahhoz, hogy az életed megváltozzon, neked kell változtatnod. Nem pszichiáter kell, látod, hogy nem működik! Pszichológus! Aki a lelkedet, a szemléletedet segít átalakítani és támogat ebben a folyamatban. Könyv:Almási Kitti: Bátran élni. És feltétlenül pszichológus, most kezdj el keresni egy szimpatikusat!
2022. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem értem miért jobb egy pszichológus, mint egy pszichiáter. Ráadásul én nagyon kedvelem a dokimat. Mindig meg tud nyugtatni. Csak hát nem lehet velem minden percben.

Hiába próbálkozom, még most is sokszor sírva jövök haza, mert a mai napig vannak helyzetek, amiket rosszul kezelek. És mindig magamban keresem a hibát. Tele van a világ beképzelt emberekkel, mégis hogyan győzhetnék én velük szemben.

Köszönöm a könyvajánlást, el fogom olvasni.

2022. febr. 10. 20:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért jobb a pszichológus, mert az heti 1 órát azzal tölt, hogy veled átbeszélje az életedet, a pszichiáter meg csak felírja a gyógyszert. A gyógyszer nem megoldás, nem tanulsz semmit, nem fejlődsz. Életkészségeket kell elsajátítanod a pszichológustól és önbizalmat szerezni a terápia során. Ő is lehet megnyugtató személyiség.
2022. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!