Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolárisként baj ha nem...

Bipolárisként baj ha nem szedem a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Lehet belőle valami probléma?
2022. febr. 13. 08:36
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Lamolep, ketilept, frontin
2022. febr. 13. 08:45
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Mi az oka, hogy nem szeded? Lehet bah, igen. Abbahagyni, de még csak csökkenteni is orvosi utasításra lehet.
2022. febr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Meguntam. Arra gondoltam hogy helyette inkább kimegyek futni minden nap. Az orvosnak persze nem szólok róla.
2022. febr. 13. 08:53
 4/20 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem meg beszéld meg vele és így tedd ezt. Egyébként jó ötletnek tartom.
2022. febr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

A múltkor láttam egy kisfilmet egy lányról aki szintén bipolar volt. A gyógyszereknek köszönhetően tünetmentes lett, élte életét úgy gondolta nem kell neki és ő is abba hagyta a gyógyszer szedést. Közbe tanult, másik városba költözött és senki sem tudott a problémáiról, az anyjának telefonba azt mondta minden rendben van, csak sokat kell tanulni ezért nem hívja őt olyan gyakran. De szépen lassan romlani kezdett az állapota és ő ezt nem is vette észre, nem tudta megkülönböztetni mi a tévképzet és mi a valóság. Egy szép napon a kórházban találta magát. Sok időbe telt mire újra "rendbe" jött, halasztott a fősulin, ő lett a bolond lány a kampuszon.

Szerinted megéri kockáztatni?

2022. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
A gyógyszerszedés és a futás mióta zárják ki egymást? Ne kockáztass, szedd őket.
2022. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem bízol az orvosodban, keress másik orvost. Nem véletlenül kaptad a gyógyszereket. Hogy lehet a gyógyszert megunni? Gyógyszer nélkül ez a betegség elviselhetetlen. Csak nem gondolod, hogy futással lehet bipolárisságot gyógyítani? Ráadásul egyiket se lehet abbahagyni, mert megőrülsz a megvonási tünetektől!
2022. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ez az egész betegség csak egy stigma ami megkeseríti az életem. Ezt untam meg. Szerintem fejben dől el. Ha nem veszek róla tudomást, akkor megszűnik. Ha szedem a gyógyszereket azzal csak azt erősítem magamban, hogy beteg vagyok.
2022. febr. 13. 09:17
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem vagy csak troll vagy v retardalt. Nem tudom jeleeg eldonteni. A bipolarisoknal neurologiailag is megfigyelhetoek az elteresek.

De szerintem troll vagy, maskukonben nem irtal volna ki egy mar eldontott kerdest es irnal ilyen szembetunoen trigger posztot

2022. febr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Ki beszélte tele a fejedet ezzel a hülyeséggel?! Nem úgy dől el fejben, hogy te befolyásolni tudod, hanem agyban dől el biokémiailag! Csak nem gondolod, hogy betegségnek neveznek valamit, aminek a megszüntetése annyiból állna, hogy megrázom magam, hogy nem vagyok beteg és kész? Beteg vagy, igen. Ezt kell tudomásul venni akkor is, ha nem tetszik. Meg azt is, hogy gyógyszerszedés mellett tünetmentes állapotban lehetsz, vagyis az életedet ez a betegség nem befolyásolja. Annyit kell tenni, hogy beszeded az előírt tablettákat. Beszélj az orvosodnak erről a kételyedről, hátha ő tudományosan el tudja neked magyarázni.
2022. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!