Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolárisként baj ha nem...

Bipolárisként baj ha nem szedem a gyógyszereket?

Figyelt kérdés
Lehet belőle valami probléma?
2022. febr. 13. 08:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
Igen, baj. Azért vannak ezek a gyógyszerek, hogy segítsenek neked. A futás nem fogja ezeket helyettesíteni. Jézus.
2022. febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok retardált és nem vagyok troll. Csak próbálom megtalálni az optimális megoldást a problémára. Voltak már időszakok amikor gyógyszer nélkül is jól voltam (fél év is). Akkor erre mi a magyarázat?
2022. febr. 13. 09:37
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Akkor lehettél a mániás szakaszodban és azt hitted, hogy jól vagy, miközben a körülötted élők megőrültek tőled, csak ezt te nem vetted észre. Valami oka van, hogy orvoshoz kerültél! A napi 3 gyógyszer bekapása (vagy esetleg orvosváltás, ha ezt sokallod)mért nem optimális megoldás a betegségre?
2022. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy a bipolarisnak vannak skalai. De ha jol csinalod akkor eljuthatsz oda is, hogy csak a manias depresszio legyen meg.

Rajtad all majd.

Amugy a futas jo dolog. Bipolaris szemelyisegzavarnal a gyogyszer is es a terapia hogy megtanuld vmennyire iranyitsni az erzeseidet.. aztan hatha eljutsz egy olyan szintre h gyogyszer se kelljen mert bar szar lesz tudod vmennyire kezelni. Tokre allapottol fugg..ne magadtol akarj okoskodni. Keress szakembert, ha nagyon akarsz akkor masodvelemenyt kerj ki mastol

2022. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

Amíg a (hipo)mániás cuccban vagy, addig jó, csak gyógyszer nélkül vissza fog jönni a depis időszak sajnos, és azon lehet, hogy nem fog segíteni a futás. De szerintem megpróbálhatnád a dokival megbeszélni, h csökkentsetek adagot, gyógyszert minimálisra. Azért ebben általában partnerek szoktak lenni. Tényleg eléggé "meg vagy tömve" velük, a Frontin meg nem valami jó gyógyszer hosszú távon... Ha mindenképpen nyomtatni akarja beléd, én dokit váltanék.

Amúgy megpróbálhatod elhagyni, max rájössz magadtól, h hülyeség volt. Én is megpróbáltam, túléltem... Csak azóta szedem rendesen, amit kell, de nem tonnaszámra.

2022. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
50%

5

Mi a film címe?


14

Mármint bipoláris zavar (nem személyiségzavar). Ezt nem lehet kezelni, akármilyen fejlett vagy, mivel itt valóban az agyban állítódik el valami. Én például onnan tudom, hogy tényleg depressziós vagyok, egyik napról a másikra (!!!) egyszer csak 4 órát kezdek aludni a korábbi 8-9 helyett. Ez nem az érzelmeimtől van ugye.

2022. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
kezdésnek jó ha mozogsz, de konzultálj új pszichiáterrel. erre nincs konkrét válasz mi a jó kinek. rengeteg kezeletlen bipolárist látok, depresszióst,skizofrént, annyi a különbség köztem és ő köztük,h engem látott már több orvos és kapok gyógyszereket. hirtelen tilos elhagyni a gyógyszereket! ezt nagoyn szeretném nyomatékosítani! ezek dúrva gyógyszerek, nem algopirin! van több hely ahova befektetnek és úgy szoktatnak le, a sima rivóról is több hónap! nem játék ez! vigyázz magadra! orvos lásson! nehéz út ez a bipo de meg lehet szokni, a család is. azért vannak, ők se jobbak, csak nincs nekik papíruk :D még.
2022. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem meg nem sikerül beállítani… en azért nem szedem
2022. febr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
30%
Próbáltam, én még a dokit is abbahagytam. Fél év múlva mehettem könyörögni a bocsánatáért meg a receptjeimért...
2022. febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%
19-es vagyok. Még azt hozzáteszem, hogy én is pont a futással próbálkoztam, meg full életmódváltás, egészséges kaják, minden, ami kell... Aztán meg egyszer majdnem kiugrottam a 4. emeletről, már épp másztam fel a párkányra, mikor bevillant, hogy na jó, inkább megpróbálom a dokit mégegyszer... Nem volt haszontalan fél év, mert a futás, "jó" kajálás fennmaradt azóta is, de ha nem gondolom meg magam és kiugrok, akkor... Szóval ez nem játék, a legjobb úgy letenni, hogy pszichoterápiával együtt és a pszichológus "felügyeletével", akivel persze őszinte vagy, nem elhallgatod a kínosabb részleteket, stb.
2022. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!