Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 26 éves vagyok hogyan lehetnék...

26 éves vagyok hogyan lehetnék már végre boldog?

Figyelt kérdés

7 éves korom óta járok pszichológusokhoz, pszichiáterekhez. Gyerekként hiperaktív, voltam és emiatt nem volt egy barátom se, álltalános iskolában a tanárok bántottak. Aztán tinédzserként depressziós lettem, rengeteg alkohol és nyugtató szedése. De lett egy két barátom akikkel tudtam végre beszélgetni, bizalmasként fogadni őket. Azonban mind a mai napig anyukám a legjobb barátom szinte csak őt szeretem.


Most 26 éves vagyok és még mindig depresszióra szedek gyógyszereket, mellette szorongok. Állandóan álmos, aluszékonynak érzem magam. Gyengének is sokat fekszek mert depresszióm van. Sok emberrel jöttem össze de csak szex volt jó és utána kidobtak. Pedig én tényleg mindent megpróbáltam de egyszerűen nem tudom megtartani a nőt akit szeretek.

Mellette még egyetemre járok de nem megy a figyelmetlenségem, szétszórtságom miatt.

Most nem tudom mit tudok még tenni. Támogatnak egyetemen a tanárok, professzorok fogják a kezemet mindenben plussz lehetőséget adnak stb. De ez kevés, többet kéne tanulnom de depressziós vagyok. Helyette tvt nézek és beszélgetek ismerőseimmel.


Viszont pénzt keresek plazmaadásból és kapok zsebpénzt. Csak még szüleimmel lakok és én már saját lakást szeretnék és magam alakítani az életemet, nem szeretnék függeni szüleimtől.


Összességében az a bajom hogy nem vagyok boldog, és ha valaki jár hasonló cipőben hálásan köszönöm ha megosztja a személyes történetét, tapasztalatát és tanácsot adhat hogy mit változtassak?

Köszönöm!


2022. febr. 13. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Térj meg. Gyónj. Áldozz.
2022. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Keresni kellene először is diákmunkát. Az nem érdem, hogy 26 évesen plazma adásból keresel pénzt, illetve a szüleidtől kapsz zsebpénzt... Így nem tudsz függetlenedni.
2022. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1*

Nem értem a válaszodat. Eleve vallásos vagyok szoktam is néha imádkozni de nem járok gyónni meg áldozni mert evangélikus vagyok.


2*

Sajnos szüleim nem akarják hogy diákmunkát csináljak mert az szerintük túl alantas számomra. Ők értelmiségiek és gazdagok és nem értik meg hogy a diákmunka az jó is lehet. Csak azt látják benne hogy alantas munka. De büszkék rám hogy plazmát adok mert ezzel segítek másoknak is.

Amúgy meg én lennék diákmunkás nekem nem derogál de minek menjek el oda dolgozni ha eltartanak?

2022. febr. 13. 21:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3# Mert így soha az életben nem fogsz függetlenedni...
2022. febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4* Köszönöm a válaszodat.
2022. febr. 13. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Erős off kérdés, de ha gazdagok a szüleid, miért nem támogatnak meg egy lakással ?! Vagy dobjanak össze neked egy önrészt, hogy pár év múlva betudj ugrani egy hitelbe, ha lesz rendes stabil állásod, ez nagy segítség lenne tőlük.


Segíthet ha rendbe rakod magad egészségügyileg, egy nagy labor (vérkép) sose árt, hátha van valami vitaminhiányod.


Alap kicsi sport, egészséges étkezés, próbáld mellőzni a céltalan böngészést-unatkozást, (ide sorolom a videójátékokat, túlzott sorozat nézést stb)


Ha nagyon kirívó a napirended, pl sokáig fent vagy, keveset alszol, rendszertelenük ébredsz, akkor ezeket is rakd rendbe, legyen egy rutinod.


A gyógyszereidet érdemes lenne felülvizsgáltatlni, tuti ezek a megfelelőek számodra ? Gyószer mellet pszichológushoz is kéne járni!


Illetve mondj ellent a szüleidnek, felnőtt ember vagy, ha te diákmunkázni akarsz, akkor diákmunkázol!


26 éves vagyok, kb ugyanebben a helyzetben, annyi a különbség hogy nem járok egyetemre, nekem ezek segítenek (amikor sikerül betartani) annyi hogy én még nem szedek gyógyszert, és nem járok pszichológushoz.

2022. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!