Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Addiktologus segíthet Kventiax...

Addiktologus segíthet Kventiax függőségen?

Figyelt kérdés

8,5 éve vagyok antipszichotikum függő, pszichiáter írta fel, ezalatt sokfélét szedtem, most 4,5 éve a Kventiaxot.

Már töredékét szedem, de jó lenne már teljesen elhagyni, rengeteg kint okoz, de nagyon jó lenne egy segítő orvos is.


Addiktológussal van vkinek tapasztalata, aki ilyen típusú gyógyszereket szedett? És ha igen, magánba érdemes menni vagy államiba is lehet?

Vagy jobb egy magánpszichiáter?

(Ott az állami az nesze semmi...)



2022. febr. 16. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdző, mennyit szedsz most? Nem tudod a dokiddal aprànkènt csökkenteni?
2022. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kventiax hiánya miatt volt egy pokoli hetem nem rég. Elfogyott, nem tudtam felíratni. Orvos kell ahhoz is hogy felírja, meg ahhoz is hogy csökkentsd megfelelően. Mennyit szedsz most? Az a nem mndegy, nem az hogy mennyi ideje. Ha meg kell a betegségedre akkor szedd.
2022. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fordulj a Nyírő Gyula Kórház addiktológusaihoz. Profik a gyógyszerfüggőség kérdésben. Nekem is ők segítettek, bár nem antipszichotikum miatt.
2022. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pont az a hely nem jó, csak a csapból is ők folynak.
2022. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

0,2-t, kétnaponta, Valeriánával felváltva. Tehát már majdnem leszokóban vagyok. Viszont rájöttem, jó lenne egy segítő kéz, aki tájékoztat. Mert a jelenlegi orvosom támogatja a Valerianát, viszont bosszant, hogy semmit sem mond. Mindenre azt mondja, hogy X meg y mellékhatásai nem lehetnek. Közben más orvosok ennek ellent mondanak (urológus, szemész).


Nem kell már, nincs betegségem. Egy pár évig voltam krízises mentális állapotban, de az tinikoromba volt. Nem javított igazából akkor sem a gyógyszer, ellenben a pszichoterápiával, amelyet sajna az állam nem támogat. Viszont mára már annyi mellékhatása kialakult, hogy lassan úgy érzem, kiégek.

Szeretném, ha vki tényleg tájékoztatna és segítene leszokni.


Négyes így van! Nagyon sok rossz tapasztalatom van velük. Ők voltak az egyik csoport akik rászoktattak ezekre a szarokra.

2022. febr. 17. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!