Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitil, kventiax párosítástól...

Escitil, kventiax párosítástól állandó álmosság?

Figyelt kérdés
25napja szedem az Escitil antidepresszáns és kb 1hete lett felemelve a kventiaxom 100mgra. De akármennyit alszok éjszaka nem alszom ki magam, iszonyú álmos vagyok, reggel szorongok, és szédelgek napközben. Az orvosom azt mondta h adjak még időt a gyógyszereknek el fog múlni. Tapasztalatok érdekelnének aki szed ilyen gyógyszereket, nekik hogy volt a kezdeti idő? Jobb lett utána? És mikorra? Én pánikbetegségre és depresszióra kaptam. Köszi
2021. szept. 28. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Az eszcitalopram (escitil) élénkít. Mennyit kapsz belőle?


A kvetiapint (kventiax) simán lecsökkenteném 75 mg-ra. Mennyi volt a kezdő adagod?

2021. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én ebből csak az Escitilt szedem,reggel 20 mg-ot.

Akartak mellé adni Kventiaxot is de nincs az az isten hogy én bevegyem,antipszichotikumnak mi köze a depresszióhoz pl?

Rengeteg rossz mellékhatása van és nem is hinném,hogy erre azt kellene adni.

Sok antidepresszáns kering a piacon amik egyre jobbak már inkább azzal kísérletezz.

Én a kventiax adása után orvost váltottam,aki mondta hogy sok mellékhatása van el kell dönteni megéri e szedni.


Július óta szedem az Escitilt 2 hónapja lett emelve 20 mg-ra és 3 hete érzem azt hogy jobban vagyok.

2021. szept. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
25mg van a kezdő adagom. Kórházban állították be mind a kettőt
2021. szept. 28. 13:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Este veszem be, nekem alváshoz adták, mert nem tudtam aludni
2021. szept. 28. 13:38
 5/9 A kérdező kommentje:
10mg az Escitil
2021. szept. 28. 13:40
 6/9 anonim ***** válasza:
A 25 mg kvetiapintól nem tudtál aludni? Ha tudtál, akkor lehet, hogy annyi is elég lenne. 25, 50 vagy max. 75 mg.
2021. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kórházban nem tudtam aludni tőle, így felemelték 100ra azzal engedtek haza h majd beáll... Hát, mondom okép, de több mint egy hete szedem a 100mgot és irtó fáradt vagyok egész nap, elviselhetetlen, akármennyit alszom.
2021. szept. 28. 14:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Tegnap hívtam a doktornőm, azt mondta h adjak időt a gyógyszereknek...a kventiaxnak is kell min 2hét
2021. szept. 28. 14:23
 9/9 anonim ***** válasza:
20mg-ot szedek az Escitilből, pánikra hatástalan, a szorongásomat csökkentette.
2021. szept. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!