Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki jar pszichologushoz,...

Aki jar pszichologushoz, valaki tapasztalt ilyen hozzaallast?

Figyelt kérdés

Mar egy ket eve jarok ehhez a pszichologushoz, es van egy par dolog ami zavar engem.


Jegyzetelni jegyzetel, de nemtom minek meg mit -> Szinte ulesrol ulesre ugyanazokat a kerdeseket teszi fel es mondja el es keri ki a velemenyem. Ugyanazokat a sztorikat akarja tudni amiket mar tobbszor elmondtam magamrol meg a csaladomrol.


Ugyanazokat a "feladatokat" hozza fel hogy csinaljam meg, amiket mar feladott es megcsinaltam.


Amikor jelzem neki hogy de en ezt mar megcsinaltam es tobbszor atbeszeltuk, akkor azt mondja tudja de ugy erzi hogy megsem csinaltam "jol".


Egyik alkalommal beszelgettunk az emberekrol es valami olyasmit mondtam hogy "az emberek termeszetuknel fogva onzok, hiszen ez a normalis", erre az o valasza "En azokat leszarom nem beszelek veluk mert minek pazaroljam az idomet, szoval igen magasrol leszarom oket".


Ezt azota nem ertem hogy honnan jott neki ez a kirobbanas.


Utolso ulesen elkezdtem mondani hogy nagyon rosszul erzem magam es semmi nem valtozik nem jobb semmi, erre elkezdett azzal jonni, hogy miert gondolom hogy az alap hogy mindennap kaja van elottem, mivel afrikaban a gyerekek eheznek meg megeroszakoljak oket.


Nem vonom ketsegbe az allitasat, sajnalom oket, de nemtom miert kell ebbol versenyt csinalni? Mivel lesz jobb nekem attol hogy tudom hogy masok jobban szenvednek? AKkor most mehetnenk a legvegere, hogy igen az afrikai gyerekek akkor miert sirankoznak amikor Auschwitzban nem csak eheztettek az embereket hanem kinoztak.


Ezen a gondolatmeneten akkor a legvegen csak 1 ember erezheti magat jogosan rosszul, mert o erzi a legsz*rabbul magat. Komolyan nincs jogom rosszul erezni magam mert valakinek van rosszabb helyzete is??


Sokszor ugy erzem hogy az o szemelyes velemenyet viszi bele a terapiakba es nem pedig a szaktudasat, voltam mar par pszichologusnal de ilyet most hallok eloszor amiket o mondott.


Valamikor szoba jott az hogy nincs remenyem mar elegem van, es elkezdte hogy a hit az fontos. Erre mondtam h ezt gondolom Auschwitzban is igy gondoltak akik felakasztottak magukat mielott kivegeztek volna oket.


Ra fel evre elkezdi nekem, hogy hinni a templomban kell nem itt.


Sokszor tok ellentetes dolgokat mond, sokszor olyan mintha elfelejtette volna miket mondtam vagy o miket mondott pedig jegyzetel (bar tudja h rolam jegyzetel e vagy valami masrol irogat), valamikor kulcsfontossagu dolgoknak az ellentettjet hallom vissza hogy en pedig azt mondtam, holott tisztan emlekszem a beszelgetesekre hogy total nem azt mondtam, de mar nem emlitem meg neki mert felesleges.


Viszont ugyanakkor szokta mondani hogy ha baj van hivjam fel nyugodtan.


Azonban volt egy eszrevetelem. Egyszer amikor a pszichiateremnhez mentem, ala kell irni egy jelenleti papirt, es ott volt a pszichologusom neve is. Nem az a Toth Balint szeru neve van, elegge ritka neve van es raadasul ugyanaz a kerulet es ismeri o is a pszichiateremet. Majdnem biztos hogy o volt az, sot, emlekszem volt amikor az utolso pillanatban mondta le tobbszor a terapiat mert nem erezte jol magat, de 3 napra ra jol lett.


Valaki tapasztalt ilyet?



2022. febr. 17. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én keresnék egy másik pszichológust
2022. febr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó pszichológus sosem bagatellizálja a kliense problémáit. Tényleg keress másikat, mert ő csak árt neked.
2022. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nemtom, valahol meg tudom erteni hogy elege van belolem mert egy lehetetlen eset vagyok...


belegondoltam hogy egy pszichologus hogyan kuldene el egy beteget akin nem tud segiteni es o sem akar javulni?


Szerintem nincs finom modja, lehet hogy ezekkel a "beszolasaival" akar engem elkuldeni?

2022. febr. 17. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:

3# Szerintem nincs finom modja, lehet hogy ezekkel a "beszolasaival" akar engem elkuldeni?

Ez nem igaz. Egy hozzáértő és tapasztalt pszichológus képes belátni, hogy az ő tudása kevés ehhez a pácienshez vagy "csak" nem tud vele együtt dolgozni, mivel nem minden személyiség passzol egymáshoz. Ilyenkor őszintén megmondják, hogy miért nem vállaják az adott klienst és tovább irányítják máshoz.

Én a helyedben már rég pszichológust váltottam volna. A leírásod alapján ez az ember egyáltalán nem szakember...

2022. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha el akarna küldeni, akkor tudna rá módot találni. Akár beismerve, hogy ő nem tud neked segíteni, akár valamilyen indokot találva, hogy más segítségére szorulsz, esetleg ajánl is valakit, akár csak ürügyet keresve, hogy nem ér rá és kénytelen téged leadni.


Még abban sem vagyok biztos, hogy nem ért a munkájához, rosszul csinálja a dolgát, de az elmondásod alapján mindenképp más hullámhosszon vagytok. Mindegy, hogy ez csak valami félreértés, vagy esetleg tényleg nem annyira figyel, vagy nem jól végzi a munkáját.


Neked kell mérlegelni, hogy vajon ezeket a dolgokat tudod és érdemes-e visszajelezned neki, van-e remény, hogy ezeket meg tudjátok-e beszélni, tud-e változtatni, vagy érdemesebb inkább csak véget vetni neki és mással elkezdeni a munkát.


Az biztos, hogy ha számodra nem előnyös, akkor nem érdeked hozzá járni. Mondd el neki, hogy úgy érzed, nem haladtok, nem megfelelően működnek a dolgok és zárjátok le a terápiát, keress mást helyette.


Általában nem szokás csak úgy elvágni egy terápiás folyamatot, hogy egyik napról a másikra vége, általában legalább 1-2 alkalom kifutást szokás hagyni, hogy kiértékeljétek az elért eredményeket, kijelöljétek, hogy merre érdemes folytatnod, stb. Persze neked kell tudni, hogy erre igényed van-e, vagy jobban jársz, ha inkább eleve már mással kezded el a munkát.


Sajnos van olyan, hogy a pszichológus a legjobb szaktudás és szándékok ellenére sem tud egy hullámhosszra keveredni a pácienssel és ezért nem működik a közös munka. Ezt el kell fogadni és tovább kell lépni. Sajnos az sem biztos, hogy rögtön a következővel jobban fog működni. De ha nem működik, akkor mindenképp érdemes változtatni és mást keresni, mert ha megtalálod azt, akivel sikerül együtt dolgozni, az sokat számít. Lehet, hogy ő is sok mindenben segített, akár úgy is, hogy te magad sem vetted észre. De ha úgy érzed, hogy nem jól működik, akkor érdemes változtatni.

2022. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!