Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbántás a bokán?

Önbántás a bokán?

Figyelt kérdés

A bokámon vannak karcolásaim/ hegeim.

Már minden nap bántom valahogyan ott magam. A szüleim nem tudnak róla, mindjárt nyár, mikor láthatóbb lesz.

Mit tehetek?



2022. febr. 18. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban vagy pszichológus vagy nézz magadba, fogalmazzad meg az okát, és hogy mit tehetsz a bizonyos probléma ellen. Lásd be, hogy neked erre nincs szükséged, ezután hagyd abba az önbántalmazást, akármennyire is "vágysz" rá, kívül belül szépülni fogsz es legyen ez a célod, a sebeket pedig kenegessed, mondjuk körömvirág krémmel, az a hegeket is halványítja
2022. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem a különlegesen különleges jellemed megnyilvánulása hanem annak, hogy krvra unatkozol.
2022. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Átérzem, én is csináltam. Egy éve mentem el pszichológushoz, mert egyre durvább lett. Segített megküzdeni a problémáimmal és a feszültséggel, szorongással. Pár hónappal később pedig, néhány héttel a nyaralás előtt képes voltam elmondani az anyámnak. Elsőre persze sokkolta a dolog, de pár nap múlva elfogadta és most már tudunk beszélni róla, segít megnyugodni, ha érzem a késztetést és nem erőlteti, hogy vegyek rövidebb nadrágot.

Ha nem akarsz pszichológushoz menni, első kőrben mindenképp azt javaslom, hogy próbálj pótcselekvést keresni. Nekem sokat segít, ha rajzolok, dobolok a tenyeremmel vagy ha megpuszilom a hegeimet. Figyeld meg, melyik testrészedben érzed az ingert és azt próbáld meg lefoglalni, még jobb, ha nagy koncentrációt igényel az adott dolog.

Mivel biztos látszik majd a lábad (bár én már évek óta hosszú nadrágban tolom végig a nyarat), jó lenne, ha beavatnál valakit, akiben megbízol. Szülő lenne a legjobb, de ha velük nem vagy jóban, más felnőtt vagy barát is lehet. Egy-két ember elég, sokat segít az is, ha tudsz beszélni róla

2022. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Milyen szellemi szinvonalon kell lenni ahhoz, hogy valaki a hegeit puszilgassa?
2022. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!