Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Este vagy reggel zuhanyoztok?...

Este vagy reggel zuhanyoztok? Es ha este nem akkor nem erzitek ugy mintha bepiszkolodna az agynemu? Kenyszerbeteg vagyok es valtoztatni akarok valahogy.

Figyelt kérdés

Szoval este szeretek furdeni, tiszta en, tiszta agynemu, tiszta minden. Ha egyszer nem zuhanyzom este es ugy fekszem le akkor utana ki kell mosnom az agynemut mintha osszekoszoltam volna.

Vagy ha hetvegen egesz nap pizsamaban maradok akkor este miutan zuhanyzom tiszta pizsama kell. De ennek vagyok a rabja mar 20 eve es mar nagyon unom.

Ti hogy csinaljatok az agynemu pizsama zuhany dolgot?



2022. febr. 22. 05:51
 1/9 A kérdező kommentje:

Terapeutaval es gyogyszerekkel semmire sem mentem.

Erdekelne h a nem kenyszerbetegek hogy csinaljak ezt.

2022. febr. 22. 05:52
 2/9 anonim ***** válasza:

Este mindig, nyáron esetleg reggel is.

Nem annyira gáz amit csinálsz, bár persze nem kéne egyből ágyneműt mosni ha nem fürdesz le esetleg este.

2022. febr. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Este zuhanyzok, mert úgy komfortos, de a barátom pl reggel (nyáron napi 2-3x mindketten). :) És dehogyis cserélek ágyneműt. Heti egyszer áthúzzuk és ennyi.
2022. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok kényszeres, este tusolok, nyáron szoktam napközben is, ha úgy van. Ágyneműt kb. 2 hetente cserélem, a pizsimet meg hetente, de nem érzem, hogy koszosak lennének, mivel tisztán bújok bele.
2022. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A japánok minden este zuhanyoznak és hajat mosnak. Kádba sem mennek "piszkosan", előtte lezuhanyoznak és aztán fürdenek kádban (nyilván relaxálás céljából). Hogy az ágyneműjüket milyen gyakran cserélik azt nem tudom.


De szerintem ha fizikailag és anyagilag bírod ezt, amit írtál, akkor annyira nem borzasztó. Ha mondjuk 5 fős családod van és már amúgy is naponta 3x mosol + még a kényszered miatt még 1x, akkor persze az már megterhelő.

2022. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én reggel kádfürdő,imádom.jot tesz az ízületeknek.en télen napi egy,én reggel intézem a mosdót szóval nekem úgy a tiszta egesznap,tiszta alsóneművel.nyaron napi kettő tus,heti kettő hosszú kádfürdő.soval és illatolajokkal.nekem az a fontos,H vki higiénikus legyen tökmindegy hogy mikor hanyszor fürdik.pl en éjszaka simán leizzadok.de van akinek még reggel nincs ideje tusolni.minenji csinálja ahogy szeretné.es tömegközlekedés előtt hónalj dezodor minimum,csak nyomatékosítanàm.mert elég budosek a magyarok,sajnos.
2022. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Gondold át a midennapi kényszereidet, és próbálj meg kilépni a zuhany/tiszta pizsama/friss ágynemű alkotta Bermuda háromszögből.


Pl. jelentkezz egy kéthetes nyári "nomád"-táborba.

Utána garantáltan más szemmel fogod látni a világot.

2022. febr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen normális.. Én is tiszta pizsit veszek fel este, ha egész nap abban voltam. Mondjuk mostmár családanyaként ez nem fordul elő, de régebben hétvégente vagy ha beteg voltam és nem mentem sehova, simán megesett, hogy egész nap az előző esti pizsimben voltam. Ilenkor este zuhanyzás után tisztát vettem fel. Én eleve nem is használok egy pizsamát 2-3 napnál tovább.

Minden este zuhanyzom, anélkül brozalmas ágyba bújni.

Az egyik legjobb érzés a világon, amikor a nap végén frissen zuhanyozva, tiszta pizsiben bebújsz a tiszta ágyadba.

Persze, az már kevésbé okés, ha ezen szorongsz vagy ha annyira rá vagy görcsölve, hogy képtelen vagy elaludni, ha valami nem stimmel.

Például múltor voltam egy rendezvényen, ahonnan éjjel fél 2kor értem haza. Baromi jól esett volna lezuhanyozni lefekvés előtt, de nem akartam felébreszteni a férjemet meg főleg a 2 éves lányunkat, úgyhogy nem tettem. Lefeküdtem, aztán lezuhanyoztam reggel, amikor mindenki felkelt.

Szóval én nem teljesen értem mi a baj, kérdező.

2022. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En is ezt csinalom
2022. márc. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!