Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan indul általában a napotok?

Hogyan indul általában a napotok?

Figyelt kérdés

Mivel ebbe a kategóriába írtam, olyanokhoz szól a kérdés, akiknek van valami mentális betegségük.

Depressziós nem vagyok, de a szorongás és a magány hatással van a hangulatomra is. A reggeleim borzalmasan indulnak, szinte mindig. Alszom eleget, 8-9 órákat és általában tudok is aludni, nincsenek alvásproblémáim, de reggelente nem érzem jól magam, nincs kedvem felkelni, nincs semmi motivációm, negatívabb gondolataim vannak, míg mondjuk este lefekvés előtt meg sokszor kifejezetten jól vagyok.

Persze kikelek az ágyból, iszom pár kortyot, szellőztetéssel kezdek, elmegyek felöltözni, megmosakodni, sminkelni, csinálok teát, utána pedig általában nekiállok a dolgomnak, csak elég rossz hangulatom van reggel és délelőtt.



2022. jan. 26. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Próbálj meg tornázni egy kicsit, 5-10 percet miután felkelsz. Segíteni fog.
2022. jan. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én reggeleim szorongással indulnak, 1 mg frontin…

kávé stb.

2022. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szociális szorongásom van.

Viszont mellette nagyon erős a kötelességtudatom.Így felkelek és megyek a dolgomra a reggeli rutin után.

Hétfőn talán rosszabb, főleg ha megébredek 5 perccel az ébresztő előtt.Iszonyat szembesülni vele hogy már annyi idő és végigfut az agyamon hogy fel kell kelni és elkezdeni a hetet, újra munkába menni, emberek közé.Általában hétvégén a nyugalom a csend és a harmónia vesz körül.Így a hétfők nehezebben szoktak indulni.De a kötelességtudatom szerencsére erősebb mint a szorongásom.Úgyhogy felkelek, elhessegetem a rossz gondolatokat, erőt veszek magamon és csinálom a dolgaimat.

2022. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem hasonlo erzetem volt, amikor nem dolgoztam, vagy nem foglaltam el magam egesznapra.


Probald meg a reggelt egy kis futassal vagy setaval kezdeni, majd egy jo kis egeszseges reggeli majd ezutan kezd el a napot.


Napkozben hallgass egy kis zenet, este meg olvass esetleg konyvet.


Lenyeg hogy ne csak legyel es emesszen a szorongas

2022. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!