Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne kizárni ezeket...

Hogyan lehetne kizárni ezeket a kínzó gondolatokat?

Figyelt kérdés

Például sétálok az utcán és hirtelen jön a gondolat, hogy mi van ha elájulok. Akkor emiatt elkezdek félni és figyelni magam de ugyanez van ha elkezd erősebben verni a szívem félek, hogy rosszul leszek. Ha megyek valahová előtte nem merek enni, mert gyomoridegem van akkor meg csak arra tudok gondolni, hogy mi van ha hányni fogok útközben.

Olyan mintha valami rossz előérzetem lenne mindennel kapcsolatban.

Van hogy semmi nem történik és elkap egy ilyen félelemérzet mintha azt érezném, hogy valami rossz fog történni de nem tudom, hogy mi.

Már azt érzem néha, hogy kezdek megőrülni és ettől is elkezdtem félni hogy nem fogom tudni irányítani magam és teszek valamit amivel akár másokat is bántok (ilyen még soha nem fordult elő)

Van hogy össze vissza jutnak eszembe a negatív gondolatok és olyankor nagyon feszült leszek.

Mi okozhat ilyet?



2022. márc. 3. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Ezek ún. kényszergondolatok. Keress pszichiátert, magától csak romlani fog.
2022. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolj meditációt
2022. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, ugyanígy vagyok én is. Nekem már az is megdobogtatja a szívem ha városban kell sétálnom.
2022. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt a következményektől való félelmet kéne csökkenteni, és akkor a gondolat sem viselne meg. Másrészt figyelembe venni, hogy mennyire reális, hogy bekövetkezik. Ha nem megy egyedül, akkor próbáld meg a pszichológust, ahogy fentebb írták.
2022. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!