Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agressziv kényszer gondolatok...

Agressziv kényszer gondolatok szülés után? Főleg mikor fáradt vagyok.

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem magam,és erről nem is beszéltem eddig senkinek.

Nagyon kiegyensúlyozott anyuka vagyok,boldog ,tehát egyáltalán nem vagyok depressziós, mosolygok,jól érzem magam,teszek veszek a ház körül,nem csak mutatom,tényleg jól vagyok, pörgős életem van,mint egy átlagos ember.


2017 ben szültem a kislányom,akkor kezdett erősödni bennem,mikor haza értünk a kórházból,és féltettem is magamtól a kicsit,de akkor sem voltam depressziós.

A gondolatok azok voltak hogy " Történjen vele valami rossz" 😭 de erről nem tehetek.. És biztos nem csináltam volna vele semmit 😭 Istenem..

De ez annyira fáj..

Most ismét szültem 4 hónapja,ugyan ez a helyzet nálam .

Nagyon lelki ismeret furdalásom van

Nem tudom mi tévő legyek.

Olvasgattam ,hogy másnál is van/volt..

Leírnátok ide nektek pontosan mi volt az,vagy üzenetbe? Jó lenne ha valakivel tényleg tudnák beszélni erről,akinek volt ilyen problémája



2022. febr. 9. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szakemberrel beszélj róla,de sürgősen.Komolyan.Védőnőnek is jelezd,hogy degenerált vagy és jobb lenne ha kapnál rá minden felől segítséget.Ne ismeretlen emberekkel pletyizz,hogy bárcsak besípolna az a légzés figyelő,mert az nem segít a helyzeteden..


Ez nem depresszió,vagy agresszió,depressziós embernek se jut eszébe a saját gyerekéről,hogy jó lenne ha valami baja lenne.p

És még 2x is szültél,szerencsétlen kölykök,csak nem jut eszedbe egyszer csinálni is valamit..apuka legalább tudja,hogy elment az eszed? Ha más nem neki szólhatnál,hogy néha a körmödre nézzen,annak csak nincsenek hajlamai ilyenekre..🙄

Ha meg találsz ebben társat vagy hasonszőrűt (hány ilyen degenerált,selejt nő van még? Kezeket fel..) az csak elkeserítő..

2022. febr. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon féltettem a kicsit,úgy aludtam el,hogy néztem,vagy volt hogy nem is aludtam,nagyon sokat szorongtam akkor.

Minden mozdulatára figyeltem,mindig ott voltam neki.

Már görcsösen féltem,nem tudom ezt leírni. Még 3 éves korában is azt néztem éjjel,hogy szuszog e,mentem be hozzá a szobába.

Rettegtem attól hogy valami baja lesz,mellette ezek a gondolatok.

Másodiknál már más a helyzet.

Ő is itt alszik velem,de kicsit lazább vagyok,nagyon szeretem őket,és imádom,biztos vagyok abban,hogy soha nem bántanám őket.

Főként akkor jelentkeznek,ha fáradt vagyok

2022. febr. 9. 01:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a kialvatlanság teszi. én nem vagyok kismama,de több nőnél láttam ezt. megborul az agy kémiája. a kimerültség okozza, plusz gondolom szoptatsz, két gyereket és háztartást plusz férjedet is gondolom ellátod. ez nagyo megterhelő. vkitől akiben megbízol kérj olyan segítséget, hogy legalább heti egyszer tudj aludni minimum 6 de inkább 8órát. és magnéziumot is szedhetsz, de ezt orvossal egyeztess miket lehet szedni ilyenkor. két kisgyerekkel is kell mozogni, ők is lefáradnak és jobban kezelhetőek lesznek, te is fel tudsz töltődni picit a napon. most szép tavaszi napok lesznek. ha van nagyszülő akkor jöjjön át és legalább fél napokat magaddal foglalkozz, nézz egy kedvenc részt a soridból, de a legjobb lenne ha megtanulnál meditálni és akkor fél óra alatt is tudnál pihenni. a baby blues normális, de egy pszichológushoz elmehetsz, nem kell nekik mindent tudniuk.de tanácsokat tudnak mondani. a legjobb amit tehetsz, hogy a két gyereket egymás után altatod és akkor lesz két órád ledölni pihenni. és ilyenkor ne netezz! az éberré tesz. kamilla tea és fekvés.plusz amikor ébren vagytok hallgassd a kedvenc zenéidet, engem mindig feltölt energiával és közben tudsz tenni -venni.kitartást.
2022. febr. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mint írod ezek kényszergondolatok, ez valószínűleg obszesszív-kompulzív zavar lesz, ami viszont nagyon jól kezelhető terápiával. Nyugodtan fordulj szakemberhez, és beszélj bátran a problémádról, nem lesz semmilyen hátrányos következménye nyugi, már találkoztak ilyennel. Ők tudják a legjobban, hogy ezek random ijesztő gondolatok és nem szándék.
2022. febr. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vera-OKM válasza:
100%
Bár tanácsot nem tudok és nem is szeretnék adni, leírom a történetemet. Kérlek, ne ítéld el magad. Nekem 2 gyermekem van, már 10 éven felüliek. Az első születése után egy olyan házban éltünk a 3. emeleten, ahol nem volt lift, és több alkalommal is befészkelte magát a fejembe az a gondolatkép, ahogyan megcsúszik a kezem és leejtem a gyermekemet. Persze soha nem tettem volna ilyet, imádtam őt, ahogyan most is. A gondolat után bűntudatot és szégyent éreztem. Pár évvel később depresszióval diagnosztozáltak, és jelezték, hogy kezeletlen szülés utáni depresszióból alakulhatott ki. Én is boldog anyukának éreztem magam, nem gondoltam, hogy depressziós lennék. Bár a nehézségeket jól vettem, a gyerekvállalás körülményei nem voltak éppen ideálisak. Az én történetemről még annyit, hogy a kapott gyógyszereket az első pár darab bevétele után végül nem szedtem. Kábult voltam, és üresnek éreztem magam tőle, így arra jutottam, hogy bárhogyan is, de megküzdök az érzéseimmel és az életemmel. A "depressziós" címkét nehéz viselni, és egy életen keresztül végigkövet, ezt én nem szerettem volna. Én pszichoterápiára mentem (kb 4 évvel az első szülés után), és azóta is figyelek nagyon magamra, és az első jelnél cselekszem. Ami nekem segít: friss levegő, egészséges táplálkozás, elegendő alvás, testmozgás és az emberekkel való minőségi kapcsolattartás. Szülés után fontos, hogy kérjük és fogadjuk is el a segítséget. Kitartást és szép életet kívánok neked!
2022. febr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!