Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha félek magamtól, az nem...

Ha félek magamtól, az nem feltétlenül utal valami nagyon rosszra ugye?

Figyelt kérdés

Elég filozofikus természet vagyok, és foglalkozom azzal hogy mi az élet értelme meg miért vagyunk itt, de ehhez még jön egy adag pesszimizmus, meg elkeseredettség, csalódasok, rossz döntések, amik ezeket a nézeteket - gondolom - befolyásolják, annak ellenére hogy próbálok logikus lenni.

Viszont akivel ezekről a nézetekről beszélek, olyan visszajelzéseket ad, hogy menjek szakemberhez, meg életellenes vagyok, én meg ettől megijedek, hogy valami bajom van.

Ebből annyi igaz, hogy nagyon lázadok az ellen, hogy hogy működik a világ, és az élet ebben a világban, mert nem találom a helyem, és nagyon nehezen tudok alkalmazkodni, es beilleszkedni ebbe a rendszerbe. Sikerül de vért izzadok. Magyarul nem magával az élettel van bajom, hanem azzal AHOGY működik. És a lázadas mellé jó adag dúh is társul, amitől megijedek -mar a saját rrakciómtól.

Eleve nagyon bizonytalan vagyok másokban is meg magamban is, és ilyen visszajelzéstől beparáztam, hogy mi van ha nem bízhatok meg magamban még ennyire sem?

Ez most tényleg valami komoly, vagy csak ennyire függök mások véleményétől, és elbizonytalanítottak, és ezen stresszelek?

Légyszi, valaki hozzáértő, vagy akár csak külső szemlélő...!


2022. márc. 3. 21:37
 1/6 A kérdező kommentje:
*düh
2022. márc. 3. 21:37
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Ne masok velemenyere hallgass mert lofaszt nem ernek (csak neha :D) peldaul ha valaki beszol az szamitani fog egy het mulva ? Nem. Elorebb vitt a velemenye teged ? nem. akkor ne hallgass masra ! Csak magadra szamithatsz ebben a vilagban,sajnos ilyen vilagot elunk amibe az alazas megy es masok taposasa, de vannak azert jo dolgok is,koncentralj arra,mast nemtudsz tenni.
2022. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De ha meg tényleg valami baj van velem, és arra ráerősítek, hogy márpedig nekem igazam van, akkor az nem ront a helyzetemen?

Az illető ezt nem beszólásként mondta egyébként. Hozzam kózel álló személy, jól ismerem. Aggódik értem.

2022. márc. 3. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként szerintem túl zárkózott vagy. Nem feltétlenül hülye mindenki, aki nem osztja a véleményed. Próbáld megérteni, hogy az emberek mit miért mondanak. Legyél nyitott másokra.

Attól még tényleg sz*r az egész ahogy működik, de muszáj beilleszkedni, ha nem akarjuk csak kaparással tölteni az életünket.

Az elsőnek abban igaza van, hogy legalább te magad legyél egy atombeton biztos pont az életedben. Kire számíthatsz, ha magadra nem?

2022. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(Első vagyok)

Persze azért nem úgy értettem hogy senkire ne hallgass csak arra ne aki rosszat akar neked!

2022. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Nem feltétlenül hülye mindenki, aki nem osztja a véleményed. Próbáld megérteni, hogy az emberek mit miért mondanak. Legyél nyitott másokra."


Hol mondtam én hogy hülyének gondolok bárkit is? Nem is erről szól a kérdés. Nem értem ez hogy jött ide. 😶

Zárkózott vagyok, de olyan szempontból meg nyitott, hogy vki 1 mondattal elbizonytalanít. És pont azért mert nem gondolom hogy hülye. Mert tudom hogy A) lehetőség hogy én látom jól és ő látja rosszul B) lehetőség hogy ő látja jól és én rosszul, C) lehetőség hogy valahol mind2nknek igaza van. A D nem tudom mennyire reális, hogy mindketten hülyeséget beszélünk.


"csak kaparással tölteni az életünket" Ezt most nem értem. 😳


Hát az atombetontól messze vagyok még. 😅

2022. márc. 3. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!