Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azért, mert néha vannak...

Azért, mert néha vannak öngyilkos gondolataim, még nem feltétlenül kell, hogy valami komoly mentális betegségben küzdjek, ugye?

Figyelt kérdés

Nagyjából úgy egy éve kezdődhetett. Van hogy egy jópár napig teljesen jól érzem magam. Viszont az is előfordul, hogy valami nem úgy jön össze, ahogy elképzeltem, vagy valami rossz dolog ér (lehet másoknak a dolog súlyossága nem tűnhet olyan nagynak, mint nekem) egyből rámtörnek ilyen gondolatok.

22f... ha ez esetleg számítana



2020. ápr. 17. 00:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Továbbá még azt is megemlíteném, hogy egyik percben még tök jó a hangulatom és szívesen beszélgetek, aztán egy kis idő múlva zavar, enyhén ideges leszek, ha hozzámszólnak. Ez csak közeli családtagoknál van. Barátaimnál nem igazán. Viszont az gyakran megesik, hogy valaki elkezd nekem mesélni valamit, de én nem tudok rá figyelni. Mondd valamit, én azon fennakadok és a gondolataim elkalandoznak, és innentől totál nem tudom miről is beszélt. Ezek miatt nagyon szégyenlem magam.
2020. ápr. 17. 00:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez elég komoly mentális betegség, ha ilyen gondolataid vannak. Ha a járvány elmúlik, akkor mindenképp kellene kérned beutalót szakorvoshoz.
2020. ápr. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Semmiképp sem normális. De ez inkább csak egyfajta hiszti, hogy akkor “jó ez se jött össze, meg is ölöm magam!!!”, nem pedig valódi szándék. Pszichológus segíthet.
2020. ápr. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Hadd meséljek el egy ide vágó viccet.

Pszichiátrián beszélget a doki meg a beteg. - Doktor úr, magának szoktak lenni ijesztő gondolatai? - Persze, mindenkinek vannak, nekem is. - Akkor hogy lehet, h én be vagyok ide zárva, maga meg hazamehet?!

- Úgy, hogy én senkinek sem mondom el a hülye gondolataimat, és nem is foglalkozok velük.

2020. ápr. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez tetszik :)
2020. ápr. 17. 09:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnik annyira súlyosnak (depressziósként mondom, tudom milyen, mikor nagy a baj), lehet csak hiányzik valami új az életedbe, vagy sokat stresszelsz valami miatt. Ennek ellenére egy pszichológus felkeresése sosem árt.
2020. ápr. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen... egy barátnő
2020. ápr. 18. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!