Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhetném egészségese...

Hogyan kezelhetném egészségesebben az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Amikor egy olyan emberrel beszélek, aki okosabb vagy ügyesebb nálam, akkor lefagyok és elkezdem büntetni magam (fejben) azzal, hogy én buta és értéktelen vagyok. Ilyenkor mindig jobban igyekszem, megfelelési kényszerem van, hogy teljesítsek tökéletesebben. Muszáj bebizonyítani magamnak, hogy nem vagyok egy semmirekellő fos. De napokig a padlóra tud küldeni, amikor pl. azt a visszajelzést kapom attól akire felnézek, hogy csinálhatnám jobban/gyorsabban is. Az igaz, hogy versenyképes közegben vagyok, de az önbizalmamat teljesen kikészíti.

Normális ahogyan reagálok, vagy keressek fel egy pszichológust?


Ha voltatok már hasonló helyzetben, kérlek osszátok meg a tippjeiteket, tanácsaitokat, hogy mintett meg az összeroppanástól!


2022. márc. 5. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetben, de Neked az javasolom, hogy ha egyedül nem vagy képes napirendre térni ilyenek fölött, akkor menj el pszichológushoz, aki önbizalmat önt beléd.
2022. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!