Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a borderlineos feleségeteknek ilyen kitörései lennének?

Figyelt kérdés

Tegnap kiakadt rajtam, én próbáltam nyugtatni, de nem sikerült. Minden korábbi sérelmével támadott, az egészet rajtam töltötte ki, sorra hozta fel, hogy mit tettem vele pár hónappal ezelőtt, mintha mind most lett volna. Órákig veszekedtünk, de inkább ő kiabált velem, én nem mindig tudtam reagálni. Már belefáradtam, és amúgy is bármit mondok neki, az olaj a tűzre.


Ma egész nap levegőnek nézett, sírt, bántotta magát. Kérdeztem tőle, hogy, mi van, mivel bántottam így meg, de nem válaszolt. Bocsánatot is akartam kérni, újra átbeszélni, de ignorált. Aztán két órával ezelőtt beült az autóba és elhajtott. Nem tudom elérni. Rendőrt nem akarok hívni, mert nem akarom, hogy bevigyék a pszichiátriára, mert utált ott lenni

Végül megpróbáltam felhívnk az orvosát, de ő se veszi fel. Mit tehetek, csak várjam meg amíg visszajön?



2022. márc. 6. 17:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
11%

1.: Nevelő pofon.

2.: Dilidoki.

3.: Zárt intézet, majd válás.

2022. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem bántásból, tudtad mire számíthatsz, igaz?
2022. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Tudtam, de szeretem...

Mit tehetnék?

2022. márc. 6. 17:40
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Én is borderline-os vagyok, mellé bipoláris. Magam ellen beszélek, de mellénk egészséges elméjű ember "nem való". Nem tudja tolerálni a dolgokat, amiről nem tehetünk. Engem is nagyon könnyen fel lehet húzni, én is tudok őrjöngeni. Első hozzászólónak: Ha engem megpofozna egy férfi, olyat adnék vissza hogy megfekszik, és elő sem vennének mert a bipoláris és a borderline miatt nem vagyok büntethető. Semmit sem ér ilyenkor a fizikai bántalmazás. Az orvosom tud egyedül megnyugtatni engem is.


Egészséges elméj férfi/nő kétszer is gondolja meg mielőtt összejön egy ilyen emberrel mint mi. Várd meg míg hazaér, biztos elment valahova lenyugodni, majd szépen hazamegy.

2022. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

6, 7, Ne vitázzatok, nem erről szól a kérdés.


6, Nem a te dolgod eldönteni, hogy ki Borderline és nem. Azt hagyd rá a szakorvosokra.


7, Akkor ennyi, szakítsak vele, mert nem vagyok mentális beteg, nem érthetem meg?


Várok még, aztán kihívom a rendőröket, köszönöm a válaszokat.

2022. márc. 6. 19:43
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Most őszintén kérdező: át tudod érezni milyen így élni? Én speciel ha élőben hazudtolt volna meg ez a kretén, levertem volna neki egyet az biztos. Ez is a betegség tünete, a lobbanékonyság, agresszivitás. 8 éve voltam egy szintén borderline nő tárgyalásán, egy gyilkossági kísérletet úszott meg miatta.


Ha szereted, maradj vele, de az orvosához menj te is és beszélj vele a feleséged betegségéről, hogy kezeld, hogy reagálj.

2022. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi, de a borderline-t nem lehet gyógyszerrel gyógyítani. A bipolt azt igen.


A borderline-nál két dolog segít: 1. speciális pszichoterápia (DBT) 2. az idő (jó esetben, nem mindig), azaz 40 éves kor körülre enyhülni kezdenek a tünetek.

2022. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%
Bocsi, de ezt én is tudom, és a bipolra szedem őket. Esetleg a leleteimet meg ne mutassam doktor úr?
2022. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Én is borderline vagyok, és gyűlölöm, ha epbagatellizálja valaki és lekicsinyli. Hivatalos diagnózis, mielőtt valaki beleköt. 4 orvos mondta egyöntetűen, mert többször voltam bent is, meg orvosváltás is volt, (nyugdíjba mentek) stb.

Lényeg, hogy azért én nem vernék be senkinek azonnal, sosem ütök elsőként. De ha nekem próbál valaki, akkor azt addig rúgom amíg mozog. Mindegy. Persze van amikor saját magamat is bírálom, és megfordul bennem minden, hogy igazából minden mentális betegség egy hiszti, felesleges nyavajgás, leköpném az ilyet stb. Olyankor magamba nézek és azt mondom, hogy már fel kellett volna kötnöm magam, de azért nem tettem, mert én erős vagyok. Persze, erős. De azért ha egy pillanatig nincs kihez szólnom, már sírok. Szélsőséges minden, viszont ennek ellenére élek még, és fogok is, mert már szarok az egész világba. Nem érdekel semmi. Terápia nincs, elmentem, de rühelltem az egészet, szar volt. Gyógyszereket abbahagytam mert nem segítettek (14 fajtából 1 se, nem azonnal adtam fel) úgyhogy most a beletörődési fázis van. Mindenki eljut idáig és talán ezt nevezik (hibásan) gyógyulásnak. Amikor már inkább azt mondom, hogy jól vagyok, semmi bajom, mert meguntam a gyógyszereket, a terápiát, a küzdelmet, mindent. Inkább beletörődök, hogy ez van, nem sajnáltatom magam , kussolok és élek ahogy vagyok azt csá.

2022. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%

Valami ötlet hogy hová mehetett? Szülei, egy ismerőse? Hívd fel őket, ha még nem tetted meg. Ha ők sem tudnak semmit, akkor rendőrség.

Szintén mentális betegként én azt tudom tanácsolni, hogy keressetek valami nyugtató módszert közösen. Az én párom nem mentális beteg, de megértő és segít. Remekül kijövünk.

2022. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!