Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet abban igazság, hogy...

FFDP kérdése:

Lehet abban igazság, hogy tudat alatt azokhoz vonzódunk akik hasonlítanak ránk?

Figyelt kérdés
Persze nem minden esetben. Ezt egy sorozatban mondták és én is tapasztaltam már olyat nem is egyszer, hogy pl. egy párra azt hittem, hogy ők testvérek, mert hasonlítottak egymásra és egyszer konkrétan a fiú 3 (mások szerint) szebb lány közül választotta. Jó, lehet, hogy ez mind csak spekuláció, de akkor miben másabb egyik és másik megítélése a szépséget illetően? Környezeti hatások is, vagy csak "így született"?
2010. szept. 12. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Persze, hogy van benne igazság. Ha valaki nem olyan valamennyire mint mi, mások az elképzelései, akkor felesleges az egész. Külsőleg pedig én azt vettem észre, hogy a férfiak olyan nőt választanak aki az anyukájukra hasonlít egy kicsit, a nők pedig olyat, aki az apukájukra.
2010. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt is mondták egy sorozatban, hogy jinhez jang való, nem egy másik jin.
2010. szept. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van (az evolúciós pszichológia kedvelt kutatási témája már nagyon régóta), és nem csak tudat alatt.


A vonzalomnak van "tartalmi" eleme, pl. hasonló gondolkodás, hobbi, baráti kör, stb., így azok a párok, akik elsőre nagyon különbözőnek tűnnek egymástól, "hasonlóbbak", mint hinnénk. Ebben a "tartalmi" elemben pedig megint csak ott van pl. a nevelés, az illem, a humorérzék, stb., amik "kívülről" erednek.


Környezeti hatás mindig van, ha másban nem, hát abban, hogy lényegében megtanuljuk, mi jó nekünk, mi az, amit szépnek tartunk. Ebben nagy szerepe van, főleg kisgyermekkorban, annak, hogy a számunkra fontos mások hogyan vélekednek a szépségről (hogy ezt hogyan közvetítik, az most hosszú lenne). Ha nem lenne környezeti hatás, nem lennének pl. kulturális különbségek a szépség megítélésében. Később ezt a saját tapasztalatink módosítják, így válik a dolog "egyéni ízléssé", hogy úgy mondjam :)

2010. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!