Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnátok tanácsolni?

Mit tudnátok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Nagyim (80) folyamatosan kotekszik anyukammal. Olyanokat mond neki ami nagyon serto.Regen nem volt ilyen. Anyukám otthon van vele ápolásin.


Nagyim covidos volt tavaly. KB. anya hozta vissza az életbe. Etetni kellett mert annyira gyenge volt, és pelenkazni is.


Mostanában annyira elfajultak a dolgok, hogy anya mindennap attól fél hogy aznap vajon mit fog kapni tőle.


Sűrűn felmegy anyukám vernyomasa és rosszul lesz. Féltem őt. Én sajnos messze vagyok tole.


Van valami ötletetek? Miket tanacsolnatok anyukámnak? Ki fog készülni nagyi miatt.



2022. márc. 12. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell vele otthonmaradni. Anyukád keressen munkát, adjon neki napin3x enni és ennyi. Ha nagymamádnak gonoszságra van ereje, akkor nagyon is jól van.
2022. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért azt bántja aki ott van mellette?
2022. márc. 12. 09:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Ő már nem fog megváltozni, és nem fogja belátni, hogy milyen.

Anyukádnak kellene elhatárolódnia, nem kéne magát föláldozni a rosszindulatú nagymama miatt. Itt csak ő tud cselekedni.

2022. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy házban laknak. Elhatarolodast hogyan lehetne megoldani?
2022. márc. 12. 09:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgy hogy ha allítólag ápolásra szorul, akkor nem tud kimenni a szobájából. Ha meg ki tud memni, akkor nem szorul ápolásra.

Anyukád menjen el dolgozni.

2022. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, nincs ágyhoz kotve. Random rosszullétek miatt kellett ápolásin maradnia anyának vele.

Kerettel járkál, bár nehezkesen

2022. márc. 12. 09:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el, hogy ez anyukád döntése. Nincs patthelyzetben, nem csecsemő a nagymama, tud járni, a többi mar bonyolult pszichológiai kérdés, hogy anyukád miért szeret szenvedni, miért fél elhelyezkedni a munkaerőpiacon, stb. Itt te nem tudsz tenni szerintem semmit, anyukád lépne, ha akarna, de nem akar.
2022. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dolgozott előzőleg. Szerintem fél hogy pont akkor történne vmi nagyival amikor dolgozna. Bűntudat meg ilyesmi.
2022. márc. 12. 10:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen az élet. Nem lehetünk mindenkivel ott minden percben. 80 éves meg fog halni, ha tetszik, ha nem. El kell fogadni.
2022. márc. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már demens is a nagymama. A demencia kihat a személyiségre is. Itt anyukádnak kell eldöntenie, hogy mit vállal be. Kérdés, hogy van-e más megoldás (ápoló felfogadása, otthonban elhelyezés), vagy vállalja az ápolást. Fontos, hogy tudja, nem feltétlenül ellene irányul az édesanyja viselkedése. És igen, sajnos ő már nem fog megváltozni, szerintem nem kell komolyan venni a sértegetéseit.
2022. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!