Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Családállítási tapasztalatok/...

Családállítási tapasztalatok/ élmények?

Figyelt kérdés
Jó volt vagy rossz? Miért? Mi történt?

2022. márc. 14. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Hivatalosan nem szabad elmesélni, mi történik egy családállításon. Nem csak azért mert "titok", hanem mert azzal hogy beszélsz róla, már árnyalja a saját tanulságokat is. Elvileg magadban kéne helyre rakni az ott történteket és az egész együtt bír terápiás hatással.


Nagy vonalakban egyébként úgy kell elképzelni, hogy X számú ember körben ül (ők a segítők), a kérdező, aki a problémáját hozta be, közepén, majd élete szereplőinek "eljátszásához" szereplőket választ a segítők közül, akiknek a mozgása, cselekedetei nyomán alakul a pszichés tér is, amiből következtetéseket tud levonni a terapeuta.


Talán ez így elég megfoghatatlan, javaslom menj el egyre, semmit se veszítesz. Zsepivel készülj, én mindig sokat sírok.

2022. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Semmi értelme szerintem. Válassz inkább pszichológust.
2022. márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
#2 a családállítást is pszichológus tartja, legalábbis jobb helyen.
2022. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Úgy értem csak ő és a pszichós.
2022. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
C-PTSD és Borderline személyiségzavar kizáró ok ott? Sok trigger lehet?
2022. márc. 14. 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Ahhoz pszichiáter kell.
2022. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egy nagy parasztvakítás ez a családállítás. Lehet nem jó szakembernél voltam, de nekem nem jött be.
2022. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy sz.r, én majdnem bekattantam miatta.
2023. júl. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!