Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van akkor, ha valakit már...

Mi van akkor, ha valakit már nem sok tart vissza az öngyilkosságtól, és ez a pszichiátert sem érdekli?

Figyelt kérdés
Ha csak vállat von, hogy ő ezt nem tudja támogatni, aki már eldöntötte, úgysem lehet megmenteni, tőle most is ki lehet ugrani az ablakon, neki mindegy. És ezért az illető már nem is próbálkozik újabb szakemberhez menni, teljesen elszigetelődik, csak fekszik és sír egész nap, és azon gondolkodik, hogy ölje meg magát, hogy 100%-ra menjen?? (Másik város másik pszichiáteréhez kimozdíthatatlan, ill. ha mentőt hívok, ugyanehhez a pszichiáterhez kerül vissza, magán sajnos nem opció. Gyógyszert nem hajlandó írni.)
2022. márc. 16. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy nem hajlandó gyógyszert írni?
2022. márc. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Akkor így járt. Vagy van pénzetek magánra és a betegnek HAJLANDÓSÁGA, hogy legalább gyógyszert vagy normális kórképet kapjon, akkor nincs mit tenni. Ez rajta/rajtatok múlik. Ha nem akarja, akkor nem tehetsz semmit, csak belenyugodsz, hogy mit kezd az életével.
2022. márc. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%

Édes Istenem... Miért nem lepődök meg?...


Kérlek had mondjam el neked hogy a pszichiáterek többsége (igen erős cenzúra).

A legtöbb felír neked egy gyógyszert és le vagy tojva, vagy még (ahogy láttuk) annyit se tesz. Az ilyeneknek a beteg csak egy újabb gond.


Amúgy van egy elképzelésem miért kezeli így az öngyilkossággal fenyegetőket. A saját meggyőződésére tudok következtetni. Talán azt hiszi, az ilyen emberek csak azért fenyegetőznek öngyilkossággal, hogy magukra vonják a törődést, és a figyelmet, ezért direkt meg kell nekik mondani hogy tessék csak tegyed, és akkor majd meglátják mennyire nem érdekli ez a fenyegetés a külvilágot, és leállnak a fenyegetőzéssel.

Higgyétek el, ezek a pszichiáterek így működnek. Némelyik nem riad vissza a legdurvább trükkök alkalmazásától sem.


Arról már ne is beszéljünk, hogy nekem is volt egy pszichológiailag érdekes esetem.


Koronavírusos lett az egész család, én meg annyira be voltam görcsölve emiatt, hogy a korona után (!!!) elkezdtek kijönni rajtam pánikszerű / ideges tünetek. Ilyen enyhe nyelv remegés, fogcsikorgatás, stb.


Elmentünk pszichiáterhez mert anyám ismert egyet. Rám nézett, jól van tessék cukorka vegyed be, NEUROTRANSZMITTER VISSZAVÉTEL GÁTLÓ ANTIDEPRESSZÁNS amire úgy ráfüggtem, hogy hónapokig szedtem, és alig tudtam róla lejönni mert mindig amikor megpróbáltam jöttek tünetek, amikről kiderült hogy ELVONÁSI TÜNETEK :D amikor azt mondta a pszichiáter, hogy NINCSENEK IS ELVONÁSI TÜNETEI :D :D :D aztán az egész net tele volt olyanokkal (még ez az oldal is) hogy pont ugyan ezt a szert szedték és amikor megpróbáltak leállni vele, ugyan ilyen tüneteik voltak tehát konkrétan elvonás :D


Ezek a pszichiáterek általában kórházakban dolgoznak, tehát van bőven betegük, és higgyétek el, terhelik is őket az esetek többségében és amikor te kerülsz eléjük már bőven tele van a tökük.


Amit ajánlani tudok, az az, hogy menj el egy JÓ pszichológushoz.

Nagyon sokan alábecsülik a pszichológust, mert azt mondják hogy áltudomány, meg kinek van erre manapság ideje meg pénze, meg csak a gyogyósok mennek hozzá, de ez nem igaz. Pszichológushoz általában teljesen normális embereknek is megéri elmenni, mert az összes lelki problémájának a gyökerét ássák ki és gyógyítják meg. Ezek szakemberek.


Tehát oda mész azzal hogy nem is tudom furán alszol, forgolódsz, sokat gondolkozol, és elkezd beszélgetni veled a gyerekkorodról. És így teljesen analizál téged a beszélgetések során, lebontja az egész személyiségedet az alapokra, míg eljut a problémák forrásáig.

2022. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!