Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bevisznek a pszichiátriára...

Ha bevisznek a pszichiátriára öngyilkossági kísérlet miatt de bent azt mondom hogy már nem akarok meghalni akkor kiengednek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 10. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után igen.
2022. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ki tudja hányan mondanak ilyet. Nem tudom mi az eljárás, de tuti lesz pár beszélgetés egy pszichiáterrel.
2022. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Teltház van, úgyhogy nem hiszem. Nekem kimosták a gyomrom +aktív szén, majd azt mondtam, hogy nem volt célom. Mivel nem mérgező gyógyszer vagy egyéb a verzió a módszer sem mindegy. Ha másokra is veszélyt jelenthetsz, akkor muszáj bent tartani, egyébként nem hiszem. Durva, de igaz, hogy nem mindenkinek akarnak segíteni. Ha meg munkanélküliség vagy unalom miatt akarsz menni pszichiátriára én azt mondom ez olyan, mintha disznók közé mennél. Előbb utóbb szaros lesz a lábad. Tehát alapban normális ember nem éppen ott fog gyógyulni a sok téveszmés hallucinációs között.
2022. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazságügyi szemlén döntik el. A szemlén ügyvéd, bíró, kezelőorvos, igazságügyi pszichiáter és a beteg vesz részt. A szemléig zárt osztályon marad a beteg. (Ha pl. adott osztályon szerdánként van szemle és a beteg hétfőn került be, akkor akár 2 nap alatt kiengedhetik a szemle után... Ha viszont csütörtökön kerül be a beteg, akkor kénytelen majdnem egy hétig bent dekkolni.) Ha beteg vagy és "szabadulni akarsz", akkor mindenképp mondd a dokiknak, h nem egyezel bele a kezelésbe / visszavonod a beleegyezésedet, ez kell ahhoz, hogy a szemlén részt vehess kiengedhessenek, ha szakmailag így döntenek. Ha nem mondod ezt és aláírod a beleegyezőt és akár hetekig bent tarthatnak, hogy kezeljenek. (Nem végig a zárton.) A szemlétől sem kell beparázni. Ha egyéb baj (pl skizofrénia/ drogfüggőség, stb.) nincs, hanem onmagában egy öngyilkossági krízisről volt szó, ami már el is múlt, akkor nem fognak bent tartani, hiszen már nem vagy olyan állapotban, hogy a beleegyezésed nélkül bent tarthassanak.
2022. febr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Bocsi a fogalmazási hibákért, remélem, hogy érthető a lényeg.)
2022. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!