Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van magyarországon olyan...

Van magyarországon olyan pszichológus, aki képes nekem segíteni átgondolni és megoldani ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok hízva kisgyerekkorom óta, részben szervi, részben egyéb okok miatt, ezeket most nem részletezném. Régen ezek miatt nem tudtam fogyni, mára azonban ezek a gátak már nincsenek, van viszont egy ennél sokkal nagyobb probléma, amiről senkivel nem is tudok beszélni.


Az a helyzet, hogy nem akarok lefogyni, méghozzá egy olyan ok miatt, amit a környezetemben senki nem értene meg, még nekem is nehezemre esik. A súlyom miatt anno eleve nagyon rendszertelen volt a menstruációm, és 16 éves korom óta nem is nagyon jött meg, legfeljebb évente egyszer. Az a helyzet, hogy nem is akarom, hogy rendszeres legyen, vagy egyáltalán legyen, és az igazi probléma ennek az oka: az, hogy nem tudom elfogadni, hogy nő vagyok, nem is érzem magam annak. De férfinak sem.


Ezen sokat gondolkodtam, és nem jutottam semmire. Hormonális oka nincs ennek az érzésnek (össze se tudom számolni, hogy hány különböző vizsgálaton jártam már), és szeretném tudni, hogy lelki oka van-e, lehet-e rajta változtatni. Mint írtam, nem érzem magam férfinak, nem vagyok transznemű, de olyan érzésem van, mintha nő se lennék, nem szeretnék az lenni.


A teljes képhez az is hozzátartozik, hogy se szexuális, se romantikus vonzalmat nem éreztem soha. Ezt elfogadtam, egyáltalán nem hiányzik, de a mostani probléma nagyon zavar, leginkább azért, mert gátol abban, hogy le AKARJAK fogyni, emiatt érzem azt, hogy mindenképpen kezelni kell ezt az állapotot, mert így szó szerint az életemmel játszok.


Teljesen össze vagyok zavarodva.


Van magyarországon olyan pszichológus, aki segíteni tudna nekem, és online is rendel? Lehetőleg olyan, aki nem LMBTQ ellenes, nincs szükségem arra, hogy még rosszabbul érezzem magamat.



2022. márc. 19. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes külön szexuálpszichológust keresni, vannak jó szakemberek. Neten lehet véleményt is olvasni sokról. Hasonló problémái voltak az exbarátnőmnek is, csak hormon problémák miatt is. Neki segített.
2022. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Sok olyan pszihológus van.

De egyébkénz valsz asex aromantikus lehetsz az alapján amit irtál.

Illetve ha valaki nem érzi magát se nőnek se férfinek akkor nonbinary.

Legalábbis ezt irják ha utánakeresel a témának amit ajánlok.

2022. márc. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utána fogok nézni. Az aszex/aromantikus fogalmak megvoltak, ezekben kb. biztos is vagyok. A nonbinary nekem még új, mindenképpen rá fogok keresni, hogy mit jelent pontosan. Egy kicsit talán könnyebb lenne, ha tényleg rám illene, akkor már "csak" azt a problémát kéne megoldanom, hogy ne irtózzak annyira a menstruációtól, hogy emiatt ne merjek súlyt veszteni (mert ez akárhonnan is nézem, elég nagy probléma). Utána fogok annak is nézni, hogy egy szexuálpszichológus tud-e ebben segíteni, remélem találunk majd megoldást. :)

2022. márc. 19. 16:31
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem bántásból írom, de most komolyan jobban érzed magad attól, ha magadra vésel 100féle jelzőt, hogy “nonbináris”, “queer” ilyen olyan, ahelyett, hogy kezeltetnéd a személyiségzavarodat? Mert ez az egész lmbtq-mozgalom csak divat, hogy normalizálják azt, ami a valóságban nagyon, nagyon ritka! Érdemes pszichoterapeutához fordulni, feldolgozni a gyerekkori traumáidat. Ha pedig nincs személyiségzavarod (kétlem, mert testképzavarod az tuti van és a kettő kéz a kézben jár), akkor felmerülhet az aszexualitás gyanúja, de az sem olyan egyszerű. A menstruációt a nőgyógyászaton hormonpótlással rendbe lehet hozni, már ettől is javulhat a helyzet, de szerintem inkább a toronyban van probléma.
2022. márc. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
4-es teljesen jól megfogalmazta.
2022. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, h személyisegzavar is van. A semmilyen nemű érzésből nem következtetek erre. Testképzavar sem biztos, hisz tudja, hogy elhízott és ez gond.
2022. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
Azért nem érzed magad nőnek,mert a túlsúly miatt valószínű nagyon messze vagy attól a testképtől amit te is nőiesnek találsz.Szerintem ez egy menekülés...sok minden ellen tudsz ezzel a túlsúly dologgal takarózni...a helyes irányúltságod is visszatérne,vággyal mindennel együtt ha le tudnál fogyni...de ahhoz erő és kitartás kell...és te inkább a könnyebb utat választod...de ez a te életed,te döntesz Én nem török pálcát feletted és nem bántásból irom....
2022. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pont, hogy nem a könnyebb utat választom, hiszen azért keresek most pszichológust, hogy ezek a problémák meg legyenek oldva, és tudjak/akarjak küzdeni azért, hogy lefogyjak. Tudom, hogy kövér vagyok, tudom, hogy ez nem jó, nem egészséges. Azt is tudom, hogy nem vagyok nőies, de a lényeg, hogy nem is akarok az lenni. Olyannyira nem, hogy tízéves korom körül ki is akadtam, amikor a mellem nőni kezdett, nagyon utáltam. Pedig akkor még nem voltam ennyire elhízva. Amikor 11 évesen először megjött, hónapokig iskolába se voltam hajlandó menni, magántanuló lettem. "Szerencsém", hogy szinte azonnal jelentkezett a PCOS, és legfejjebb évente 1-2 alkalommal jött meg.


Korábban jártam pszichológushoz és pszichiáterhez is (gyógyszert nem szedtem) depresszió és szorongás miatt, 11–18 éves koromig. Szerintem felfedezték volna, ha személyiségzavarom lenne. :)


Nem tudom, sokaknak miért fáj az, ha valaki más. Miért fáj az, hogy nem akarok kapcsolatot, vagy hogy nem érzem magam nőnek és nem akarok nő lenni. Kit bántok ezzel? Szerintem az egyetlen dolog, amivel másokat hátráltathatok, az a túlsúlyom, ez másoknak is okoz kellemetlenséget, de ez ellen meg szeretném, ha tudnék tenni, és szeretném, ha el tudnám fogadni, hogy van menstruációm és nem ez lenne az oka, amiért nem akarok lefogyni.


Nőgyógyászaton voltam, PCOS miatt, felírtak egy fogamzásgátlót és azóta nem foglalkoznak velem. Tény, hogy vannak mellékhatásai (pl. gyakoribb és erősebb migrén), de legalább nem kaparom a falat minden hónapban a görcsök miatt. Oh, és mielőtt valaki megkérdezi: előtte se éreztem soha vonzalmat, pedig akkor már 16 éves voltam, úgyhogy légyszi ne fogjuk ezt a fogamzásgátlóra. :)


Erő és kitartás amúgy éppen lenne. Amikor még nem kötöttem össze, hogy a túlsúly miatt nincs menstruációm, le akartam fogyni. Több, mint -20 kiló után megjött, és kezdett rendszeressé válni, emiatt abbahagytam, mert szörnyen éreztem magam (és nem a görcsök miatt). Tudom, hogy ha el tudnám fogadni, hogy ez van, akkor le tudnék fogyni, úgyhogy ezen kell dolgoznom.

2022. márc. 20. 14:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A transvanilla.hu oldalon találsz szakembereket akik LMBTQ területén jártasak
2022. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
(pszichológusok)
2022. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!