Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez velem?

Mi lehet ez velem?

Figyelt kérdés

A nagypapám kattant volt, de mivel az apám elhagyott, az anyám nem él, a nagypapámmal éltem.

Ivott, ha dühös volt rám, ami gyakran előfordult, bekapcsolt egy állatkínzós videót mindig. Utáltam azt nézni. Alapból érzékeny lelkű voltam, ezt ő is tudta, ezért többször nézette meg velem. Ha félrenéztem mindig rám ordított.

Már nem él, de visszajönnek az emlékek, az illatok. Vannak napok mikor random nem tudok aludni, azt se tudom mi bajom van... de ott van a szr érzés. Ha hasonló tartalmakba futok bele, rosszul leszek.

Mi lehet ez? Mindenki azt mondja, hogy egy videótól nem lehet rosszul az ember. Gyakorin is ezt olvasom mindenhol...

Én vagyok gyenge?



2022. márc. 22. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez PTSD-nek tűnik.
2022. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel.
2022. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha nem mindig jönnek elő az emlékek? Nyáron jönnek elő nagyon, mert akkor mutatta meg legelőször a videót. Szeptembertől csak akkor jön elő, ha hasonló tartalmakba futok bele.
2022. márc. 22. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen
2022. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hosszú idő és tudatos munka majd enyhíti a fájdalmat. PTSD recovery. De rengeteg cikk van magyarul is.keress fel azért pszichológust vagy ingyenes lelki elsősegélyt hívj.de neten sok információt találsz.szereted és gyulolod a nagyapadat és ez miatt vagy rosszul.meg kell neki bocsájtani.valiszinu az ő gyerekkora meg szörnyűbb volt.mimdenki sérül sajnos.de rajtad múlik mennyit teszel a lelki egészségedert.ha vallásos vagy akkor imadkozz érte.de nézd meg a Coco című animációs filmet.el tudod majd engedni.de fájni fog.de utánna meg fogsz könnyebbülni.
2022. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Honey boy című film is erről szól.
2022. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!