Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki szed antipszichotikumo...

Van aki szed antipszichotikumot,milyenek a napjai vele ?

Figyelt kérdés

Ketilept prolong 200mg este amit szedek,végig alszom az éjszakát vele de másnap fáradt,elnyomott,rosszkedvû vagyok.

Van aki tapasztal ilyet ?

Rátok hogyan hat az antipszichotikum?

Lehet hogy ettõl vagyok másnap szinte használhatatlan ?


Depresszió,bipoláris zavar,szociális fóbia is van nekem.


Olwexya 300 mg,lamolep 400mg még amit szedek és este a ketilept mellé valdoxan.



2022. márc. 23. 10:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

200mg ketilept prolongbol nem sok.


Altalaban ugy van, hogy a prolong/SR/EX meg egyeb verziokban fele annyi hatoanyag van ami lassan szivodik fel. Tehat kb. 100mg van benned igy ~12 oran at - abbol alszol mondjuk 8 orat marad 4 ora az meg delre kb. kimegy.


Ez utan kevesebb mint 100mg van benned.


100mg meg kb. semmi. Egy ido utan az almossag el fog tunni.


En speciel Kventiax SR-ot szedek 150mg-ot. Nincs bajom nappal nem vagyok almos.


A venlafaxine hatoanyagu owexya-rol sokat nem tudok. Azt tudom hogy abba a csoportba tartozik mint a duloxetine amit viszont szedtem de eleg fura mellekhatasai lettek nekem aztan abbahagytam.


Lamolepbol en is szedtem 400mg-ot, de ott is olyan mellekhatasok voltak nekem hogy nem akartam tovabb szedni (foleg emlekezet kieses, szedules).

2022. márc. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%

Igen, engem is nagyon-nagyon elnyomtak ezek a gyógyszerek. Majd váltottam ariprilazolra (arispa) az nekem segített. Abból nekem 15 mg-t írtak fel, de nagyon rosszul lettem tőle.


Majd elfeleztem és nagyon jól alszok, nem vagyok fáradt másnap és tényleg használható vagyok általában.


Szóval mondhatni megtaláltam a számomra tökéletes gyógyszert. (Igaz nekem Borderline-om van). Ezt mondd el a dokidnak, hogy nagyon használhatatlan vagy a gyógyszerektől, esetleg vesd fel neki azt a bogyót amit én szedek vagy hogy csökkentsétek az adagot ha lehet. Ő majd úgyis tudni fogja, hogy segíthet e neked, megér e az arispa egy próbát vagy sem.

2022. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Nekem használ az antipszichotikum. Sokat alszom tőle és nem hallucinálok ha mániás vagyok. Én 300 kventiaxot, 400mg Lamolepet szedek.
2022. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Én semmit nem érzek tőle parnassan 5mg.
2022. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

4-es a parnassantól, hogy vagy használható?! Olyan lettem tőle, mint egy zombi és kb 20 órát aludtam miatta.


De tök érdekes, hogy mennyire másképp reagálnak más emberek ugyanarra a gyógyszerre és adagra.


Amúgy 2-es voltam.

2022. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Kedvesek és segítõkészek vagytok,hogy többen és sok infót írtatok!

Arispa gyógyszert szedtem de az nem volt jó.

Szerintetek jó ötlet ha kórházi bentfekvést kérek amennyiben gyógyszerváltoztatásra kerülne a sor?


Egyedül lakok és hát tartok attól,hogy gond lehet.

2022. márc. 23. 12:17
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Hát engem a kórház jobban traumatizált mint, hogy segített volna. (Valakinek tényleg segít).


De nem kell annyira félni a gyógyszerváltástól, rengetegszer cseréltem már gyógyszert, és csak az egyiktől (Tegretol) nagyon-nagyon szuicid lettem, de még időben elkaptam ezt a kényszert, felhívtam a dokim, ő másnap azonnal behívott majd abbahagytuk a gyógyszert egyből.


Utánna jobb lett. Ha megbízol a dokidban, akkor nem kell félni a váltástól, mert ott lesz ha esetleg zuhannál. (Tudom, elég kiváltságos helyzetben vagyok, mert sok pszichiáter nem így áll a betegeihez)


(De, ha esetleg Tegretolt írna fel neked adnék neki egy esélyt, mert mint láttad a komment szekcióban, hogy mennyire máshogy hatnak a gyógyszerek más emberekre.)


De kitartást neked <3


2-es és 5-ös voltam.

2022. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
5 ös pszichiátrián kórházban adták a parrnasant 5mg ot én nem érzem a hatását de nem is szorongok javult az állapotom. Használható vagyok. :)
2022. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
14%
A pszichiátriai ágyakat hagyd meg a súlyos mentális gondokkal küzdőknek. Így is alig van ágyszám.
2022. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Bemehetsz kórházba is, ha érzékeny vagy a váltáskor. Lehet előbb meg kellene várni, hogy mennyire bírod. Ha nem, rosszul vagy, akkor bemenni. Nekem sok váltás otthon is biztonságosan lezajlott.


Én nagyon érzékeny vagyok szedáló/álmosító gyógyszereknél.


5 mg Parnassantól (olanzapin) az életemet átaludtam, Seroquellel/Kventiax ugyanez volt. Ripedon ment jobban.


Abilify/Arisspa sem vált be. Akatíziám lett, erős szorongás, légszomj, remegés.


Amitrex vált be, az nem szedal és nem okoz akatíziát, nem okoz nyugtalanságot terápiás adagban sem. Reggel és délben szedem.


Más gyszereim is vannak. Pregabalin, Lamolep, Trittico.


Lamolepből nagyon jó a 200 mg kevert epizód ellen. Hangulatot is stabilizál. Pregabalin jól old szorongást, feszültséget. Trittico alváshoz jó. Elég 1/3 szem ehhez.

2022. márc. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!