Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns és magic...

Antidepresszáns és magic mushroom? A gyógyszer blokkolja a másik hatását?

Figyelt kérdés

"Leszokóban" vagyok az Escitilről, nem vagyok ráfüggve, csak nem vált be, ezért folyamatosan csökkentjük a mennyiségét addig, amíg el nem hagyom teljesen. Ebből most 5 mg-ot veszek be minden nap, előtte 10-15 mg volt kb 3-4 hónapig. Illetve 3 hete kezdtem el szedni a Yarocent, 30 mg-ban.

Az Escitil SSRI, ami blokkolja az ilyen szereket (ekivel van tapasztalatom), a Yarocenről viszont sokkal kevesebb információt találtam.

Az ismerősöm, aki ezekkel foglalkozik azt mondta, hogy többet kéne bevennem a gombából is, hogy normálisan érezzem, de nem vagyok benne biztos, ez lehet, hogy csak marketing.


Valakinek van valami tapasztalata?


Bunkó kommentek nem érdekelnek, tudom, hogy mit csinálok, ésszel csinálom, és nagyon ritkán. Ezért is kérdezek utána mégjobban.



2022. márc. 24. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A gombát elvileg nem nagyon befolyásolja, mert a hallucinogének nem kifejezetten a dopamint (örömérzet, boldogság) csesztetik - hanem sokkal inkább a szerotoninra (az agy központi rendszerére) vannak hatással. Ez a hatásban is megmutatkozik, mert a használó alapállapotától, és körülményektől {set+setting} függ a tripp. Ha valakinek depis rossz kedve van, az egyenes út lehet a bad tripphez. Ha viszont valakinek jó kedve van, akkor a legnagyobb boldogságot, nyugalmat élheti át. Tehát a szer kb olyan mint egy nagyító (inkább az alapállapotot növeli a sokszorosára).

Most mondanám hogy ilyen szerek mellett ne szedd be a gombát, mert valami gebasz van veled ha ezeket kell szedned. Viszont nem hiszem hogy ezek a gyógyszerek (ssri) komolyabban meg tudnák változtatni a gombát (az egy sokkal nagyobb erő). Ami a gáz lehet hogy lehetnek a tudatalattidban olyan dolgok amivel nem tudsz mit kezdeni. Ha erre nagy dózisú gombát nyomatsz az felszínre hozhatja őket (szembesít velük). Aztán ezzel vagy tudsz valamit kezdeni, vagy bele reccsensz. Szóval csak óvatosan ;)

2022. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, remélem, tényleg így lesz és nem fog bezavarni :D


Borderline vagyok depresszióval és szorongással, meg talán OCD-vel egyébként. A hárombetűs hallucinogént (nem tudom, hogy leírhatom-e a nevét, hogy törlik-e a kommentemet) már próbáltam, az egy kifejezetten erős cucc volt, bár akor azt hiszem, nem szedtem semmi mást, csak pár hónappal azelőtt Kventiaxot. Nagyon fel voltam készülve az esetleges negatív hatásaira, meg a trippre a tudatalattimba, talán pont utóbbi miatt is próbáltam ki. Aztán ebből a tudatalattisból egyébként nem lett semmi, de szerencsére a bad tripből se, pedig időközben változott a setting egy nem túl pozitívra. Illetve ott volt előttem az élő példa egy srác személyében, aki pszichózisba esett és ugyanazokat hajtogatta folyamatosan, de vele elvileg mindig ez van már évek óta.

Amúgy a gombát is próbáltam már egyszer, még régebben, akkor se szedtem semmit, de az szerintem nagyon gyenge volt, minimális hatása volt csak.


Szerencsére tényleg tudok vigyázni magamra, mindig részletesen utánanézek mindennek előtte, és olyankor se veszítem el teljesen a realitás-érzékemet, sőt. Bármilyen tudatmódosító szer hatása alatt eddig mindig csak sokkal körültekintőbb és óvatosabb lettem, mint józanul. Magammal is és másokkal is. Pl tóparton mindig figyeltem rá, hogy ne menjünk túl közel a tóhoz, mert baleset történhet, meg mindig figyeltenm rá, hogy elegendő vizet igyak én is, meg a többiek is, én szóltam rá másokra, hogy ne rakják le a telefonjukat vagy bármilyüket valahova, mert ott fogják hagyni... Szóval szerencsére tényleg figyelmes vagyok. :D

2022. márc. 24. 10:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát igen. A 3 betűs az erősebb kategória mint a gomba. Bár 3-4 g felett a gombával is számolni kell :D
2022. márc. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Két féle 3 betüs van. A dmt az jóval erősebb az lsd nél.
2022. márc. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igaz. DMT-t sajnos még nem próbáltam. :D
2022. márc. 25. 11:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Az SSRI-k úgy hatnak, hogy növelik a szerotonin szintet az agyban.

A varázsgomba hatóanyaga a pszilocibin, ez is a szerotonin rendszerre hat.

Ha akármilyen értelmes oldalon utánaolvasol a gombának, mindenhol le van írva nagy betűkkel, hogy SSRI-k szedése mellett szigorúan tilos gombázni!

Lehet hogy semmi nem lesz, de az is lehet hogy kapsz egy szerotonin szindrómát amibe belehalsz. Jobb nem kísérteni a sorsot szerintem..

2022. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!