Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet így élni?

Hogy lehet így élni?

Figyelt kérdés

Én már azt hiszem, hogy ha egyszer valakinél kialakul valamilyen mentális betegség, akkor 100%-osan azt már nem lehet helyrehozni. Lehet, hogy enyhül vagy lesznek jobb időszakok, de mindig ott lesz. Nem látok ebből kiutat és ez iszonyúan elkeserít. Főleg, hogy előttem van még az élet, mert fiatal vagyok és folyton szorongok a jövőm miatt, ha belegondolok abba, hogy ez még csak a kezdet, mi vár még rám, sokkal rosszabb/nehezebb helyzetekbe is fogok még kerülni...

Nagyon nem bírom a stresszt, a stressztűrő és terhelhető képességem a béka feneke alatt van, nagyon szorongós, izgulós fajta vagyok. Amikor már feltűnt, hogy ez már az átlagos, mindennapi stressznél kicsit több, akkor felkerestem pszichológust, járok hozzá, bár javulást annyira nem látok, most elkezdtem pszichoterápia, vagy "komolyabb" szakemberek után nézni. Nem tudom mi kellene ahhoz, hogy felhagyjak a dolgok túlstresszelésével. Minden alkalommal, amikor valami miatt ideges vagyok, részletesen átgondolom, hogy mi történhet és mindig az jön ki, hogy teljesen alaptalan a félelmem, de így sem nyugszom meg. Ezért mondom, hogy reménytelennek látom azt, hogy ezen bármi is segíteni tud.

Valószínűleg genetikai háttere is lehet, akkor a nagymamámtól ered, mert sokban hasonlítok rá is. Ő aggodalmaskodik állandóan (igaz, hogy más dolgok miatt meg máshogy, mint én). A szüleim nyugodtak, erősek, irigylem is őket ezért.

Úgy érzem, senki nem ért meg. Bár ezt is értem, mert egy "normális" embernek ezek a dolgok elképzelhetetlenek, nevetségesek. Anyámmal jó a kapcsolatom, meghallgat, nagyjából megértő, de volt, hogy olyat mondott, ami inkább sértő volt vagy rontott a helyzeten. Ő sem ért ehhez, soha nem voltak hasonló gondjai, soha nem járt pszichológushoz sem.


Eddig a stressz, szorongás nálam főképp emésztéssel kapcsolatos problémákat okoz. Jellemző, hogy nincs étvágyam, kevesebbet eszem (ezért fogytam is 4 kilót az elmúlt 1 évben), gyakrabban van hasmenésem és hányingerem is. Tartok attól, hogy hosszú távon komolyabb problémáim lesznek a stressztől és megbetegítem magam. Holott ez az egész csak az agyam irracionális játéka.



2022. márc. 27. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
Antidepresszáns kell neked. A pszichoterápia nem ér semmit ha nagyon erősek a testi reakcióid és nem tudod azokat kezelni.
2022. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem extrém erősek, hol szinte semmi, hol jobban érzem. Nem durva, de idegesít. Például soha nem hánytam, csak hányingert éreztem egy kis ideig. Amikor kifejezetten valami előtt izgulok, erősebben ver a szívem, de azért nem annyira, hogy majd’ kiugrik. De nekem így is elég kellemetlenek ezek.
2022. márc. 27. 15:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez fordulj.
2022. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!