Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy dolgozható fel a gyász...

Hogy dolgozható fel a gyász egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt covidban egy éve. Azóta is a csapból is a vírus folyik, egy villamosra sem tudtam eddig úgy felszállni, hogy ne hallgassam a járvány elleni védekezést a hangosbemondón. Ráadásul olyan szektorban dolgozok amit nagyban érintetettek a korlátozások, így ott is mindig ez volt a téma.


Olyan ez, mintha valakinek rákban meghal valakije, és utcára sem tudna menni úgy, hogy ne a rákról beszéljenek körülötte. Majd többen közölnék, hogy a rák nem is létezik. Sokak szerint Covid sincs.


Így is nehéz feldolgozni, hogy egy teljesen egészséges ember meghal idő előtt. Így kb lehetetlen. Van valaki hasonló helyzetben?


2022. márc. 29. 00:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Részvétem!

Nekem nagynénim távozott, igaz, ő közvetetten a COVID miatt: az ügyeletes orvos nem mert kimenni hozzá, mert félt a COVIDtól.

Aztán rá közel egy évre én voltam, akit majdnem elvitt a COVID.

És akkor ezek után van, akinek van pofája azzal traktálni, hogy ez csak influenza, meg hogy honnan tudom, hogy egy náthától nem lettem volna ugyanilyen beteg?

A tömegközlekedésben, utcán, munkahelyen, meg a legelemibb óvintézkedéseket sem tartják be. Sőt, akitől vélhetően elkaptam (munkatárs bejött köhögve, prüszkölve, maszk nélkül, és egy órán át volt az irodámban, persze annyi nem volt benne, hogy a kezét a szája elé tegye, amikor köhög), még röhögcsélve odaszólt, hogy "há, te meg tőlem kaptad ám el".

Nem tudom, hogy valaha teljesen felépülök-e, de ha igen, az nem hónapok, hanem évek kérdése.


Hogy lehet ezt átvészelni?

Teljesen nyilván sehogy, hiszen egy fontos szerettedet vesztetted el. Erre csak azt tudom mondani, hogy idővel majd talán jobb lesz.

Addig viszont meg kell tanulnod valamilyen szinten kizárni a többieket. Sok ostoba ember van. Sajnos túl sok. (Meggyőződésem, hogy tizedekkora járvány nem lett volna, ha az embereknek legalább az általános iskolai szintű természettudományos ismeretei megvannak.) De ezzel mi nem tudunk mit tenni. Annyi, hogy megpróbálunk úgy tenni, mintha nem is léteznének. Magunkra kell koncentrálni, és egy kicsit el kell engednünk a világot magunk mellett.

2022. márc. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy ne haragudj de nem vetted ki a kollégád fogait?
2022. márc. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megtettem volna, de egy ilyen emberért is annyit kapnék mint egy normálisért a bíróságon. Sajnos az, hogy hülye még nem elfogadott indítékként.
2022. márc. 29. 11:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!