Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegségre...

Milyen mentális betegségre utal, ha valaki nem mer megtenni dolgokat, mert azt hiszi, valami rossz dolog fog történi abban az esetben?

Figyelt kérdés
Pl ilyenre gondolok: Félek háttérképet váltani a telefonomon egy egészségügyi vizsgálat előtt akár már egy héttel, mert attól rettegek hogy akkor valami rossz hírt kapok. Tudom, hogy ez mekkora hülyeségnek tűnik, de már egyre jobban kezd el eluralkodni ez rajtam. Anyukám évek óta rák beteg, és volt, hogy amikor nem lett jó egy eredménye, én épp akkor váltottam képet a telómon, vagy épp húztam új ágyneműt stb, és attól félek, ez már valami mentális baj lesz nálam... Sajnos vidéken lakom, mozgáskorlátozottként jelenleg, és nem tudok pszichológushoz eljutni sem.

2022. márc. 31. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából értem mi a baj. Néha nekem is szokott lenni hasonló. Először is nem vagy se őrült se hülye. Nem hinném, hogy mentális betegség inkább rendellenesség. Ha pszichológussal nem is tudsz beszélni valakinek érdemes lenne mesélni erről. Család, barát stb.
2022. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nalam jobban senki nem ért meg, ez ocd ami a szorongás része
2022. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ohh az úgy jó lesz ha ez ocd... Milyen tünetei vannak még? Nálam régen még 2013 ban súlyos szorongásos depressziót állapítottak meg, de azóta sem voltam orvosnál...
2022. márc. 31. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg ocd szóval nem vagy bolond, csak szorongasz.

Nem tudom tudjak-e gyógyítani, szerintem nem egyszerű.

Nekem a nagyon stresszes munkahely nagyon kihozta, és a munkaváltás óta sokkal jobb.

Figyeld meg, van-e olyan helyzet az életedben, ami szükségtelenül stresszel. Próbálj ezen a helyzeten változtatni.

2022. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Anyukám rákos beteg, és most rosszabbak lettek az eredményei... Szerintem ez az ami most nagyon stresszel, mert imádom az anyukámat :(
2022. márc. 31. 22:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen pl a szappannak parhuzamosan kell allni a tartoban, nem lehet ferdén, mert akkor valami rossz fog tortenni
febr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!