Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegségre...

Ez milyen mentális betegségre utalhat?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 hónapja eshettem át a covidon és azalatt kialakult alvászavar, depresszió, pánikrohamok. Hirtelen elment a kedvem mindentől, régi tevékenyégektől amiket szerettem csinálni. Voltunk pszichiáternél de csak 20 percet beszélgetett velem, aztán felírt agomelatint, amit azóta is szedek.

Voltak pár percig tartó, tűrhető perceim, de az ritka és leginkább akkor volt mikor kitisztult az agyam. De mindig visszaesek és alig tudok a külvilágra koncentrálni, mert akármit csinálok jár az agyam. Múltbéli emlékeket dobál akár percenként újakat, legtöbbször a legrosszabb emlékeimet (olyanokat, amikor épp szorongtam), de még a jó emlékeimet is sötétben látom, amolyan idegen és szorongó érzés fog el miattuk. Mintha nem is velem történtek volna, csak álom lett volna és mintha nem is a valóságban játszódtak volna le ezek az események. Konkrétan egyetlen, ártalmatlan szó miatt is emlékhalmaz tör rám és szorongok, mert az agyam mindenhez társít valamit. Az egész világot idegennek érzem, a fákat, a növényeket, az eget, a házakat, az embereket. Holott tudom, hogy ez nem normális és az apukám is mondja, hogy nincs mitől félnem, ez csak az agyamban létezik. Ő teljesen biztos benne, hogy nincs szervi bajom és azt mondja az egész csak pszichés.

Sokszor már azt érzem, hogy megőrülök és alig tudok koncentrálni dolgokra.


A covid óta a látásom is megváltozott, beszűkült a tér, közelebbinek látom a házakat.

Olyan, mintha valami baj lenne a feldolgozásommal (érzékcsalódás).

Tulajdonképpen mindig is szorongós alkat voltam, de ez az egész a covid alatt alakult ki. Többször is volt öngyilkossági gondolatom.


Koponya ct-re csak április közepére kaptunk időpontot. De igazából fogalmam sincs, milyen vizsgálattal lehetne utánajárni, kideríteni az igazságot.


Esetleg van itt olyan, aki hasonlón megy/ment keresztül? Vagy akinek van tippje, mi lehet ez?



2022. márc. 15. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Oltatlan vagy?
2022. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen
2022. márc. 15. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ez szerintem PTSD - poszttraumás stressz szindróma lehet, arra jellemzőek az emlékbetörések és a többi tüneted.
2022. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Post covid is lehet....
2022. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
31%
Szerintem is poszttraumás stressz szindróma lehet, ami viszont az áteresztő bél szindróma következménye. Ettől van a mellékvese diszfunkció és az őrült magas kortizolszint, ami a PTSD-t okozza.
2022. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Senior Ség a PTSD traumatikus állapotok következménye, nem bélszindróma.

Kedves kérdező, szerintem keress fel másik szakembert, aki 20 percnél több időt szán rád és nem csak gyógyszert ír fel.

2022. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!