Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az extrém fáradtságom...

Mi lehet az extrém fáradtságom oka? (hosszabb kifejtéssel)

Figyelt kérdés

Szégyellem ezt, a jelenlegi helyzetet, és örülnék neki, ha nem ítélkezéssel teli válaszokat kapnék.


Kicsit húzósabb lett az aktuális félévem órarendje, emiatt minden reggel 5 után kelek kicsivel, hogy 8-ra időben bent legyek (km-ben közel van az egyetem). Jól bírom a napot, az órákon aktív vagyok, rendesen figyelek és jegyzetelek, azonban van 1-2 holtpontom. Olyankor max. 5 percig dekoncentrált vagyok, nehéz fejben jelen lennem, rosszabb napokon nyűgös is vagyok. Ilyenkor csak nézek ki a fejemből, de amilyen hirtelen jött, úgy is múlik el.


A problémás rész viszont késő délután/kora este jelentkezik. Hazaérek és nagyon erős fáradtság lesz rajtam úrrá, amihez agyköd-féleség is társul. Egyszerűen mintha az agyam tüntetőlegesen nem akarna bármit is befogadni, vagy épp érdemi munkát végezni, teljesen használhatatlan vagyok olyankor. Nem vagyok rá büszke, de ilyenkor leülök, vagy lefekszem és csak vagyok. Próbáltam többféle kávét, teát, azonban egyik sem vált be, alvást is megkíséreltem, ennek kétfajta végkimenetele volt: vagy éjjel aludtam rosszul, vagy csak forgolódtam és közben azon kattogtam, hogy "mennyi mindent kellene pedig csinálnom". Teljesen változó, hogy mennyi idő után múlik el, a minimum egy óra azonban garantált. Utána rendben megy tovább az estém, bár az tény, hogy addigra nagyon el tudok fáradni, és szinte úgy esek be az ágyba.

Egyre inkább megnehezíti a mindennapjaim, és sajnos már hétvégente is többször tapasztalom ezt a fáradtságot, mindegy hány órát alszom. Zavar, hogy az egyetemre ilyen kevés energiám van, pedig még mellette szerettem volna mással is foglalkozni.


Pár hete azonban még erre ráépült az, hogy a kedvelt tevékenységeim sem okoznak már örömöt (olvasás, sorozatnézés, nyelvtanulás), nem kötnek le, és egyre kevesebbszer űzöm őket, pedig volt bennük sikerélményem (sütés-főzés, nyelvtanulás).

Alapvetően szinte sosincsen rossz kedvem.


Rendszeresen szedek vitamint, eszem gyümölcsöt, min. 2-3L víz/nap, próbálom kerülni a kávét, hetente 3x kondi, sulinapokon (bár darabokban) 1 óra séta, változatosan és rendszeresen étkezem.

Az utóbbi időben csökkentettem a képernyők előtt töltött időt, hamarabb megyek lefeküdni, de még ezzel sem sikerült változtatni a helyzeten.


Lekopogom. Az egyetemmel nincsen semmi gond, szeretem a szakom és érdekel is, 1 tanártól eltekintve senkiről egy rossz szavam nincs (nem az a célja, hogy megértsük a tárgyat, hanem, hogy átrohanjunk az anyagon), szaktársak közt is vannak barátaim, akikre számíthatok, az átlagom is -egy kivétellel- végig 4,3 körül volt.

Ez előző bekezdést azért írtam, mert elkeseredettségemben még az is megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy nem való nekem ez..


Azt viszont végképp nem tudom, mi állhat a háttérben. Depresszió (tavaly volt erősebb depim, azonban még sosem volt ilyen szintű fáradtsággal dolgom), túlterheltség, fáradtság, kiégés, frontérzékenység jutott ezekről eszembe.

___

Van esetleg valakinek ilyennel/ilyesmi gondokkal tapasztalata? Hogyan tehetnék pontot a dolog végére?

A segítő válaszokat előre is köszönöm szépen!


2022. márc. 31. 14:57
 1/5 Feketeruhasember ***** válasza:
0%
Milyen egyetemre jársz?
2022. márc. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Minek kelsz fel 5kor, ha közel is van és csak 8ra mész? Azzal van elcseszve a nap!
2022. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
6:30-kor induló busszal járok, ami ~1 óra alatt ér be (bár dugók miatt késik), és mindkét városban sétálnom kell 10-15 percet. Az ébresztőm pedig 5:20-kor szól, csak sajnos mindig megébredek min. 10 perccel előtte.
2022. márc. 31. 15:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az egyetem elején így voltam ahogy leírtad. Aztán mivel az év vége elég jól sikerült elkezdtem lazára venni a dolgokat. Kevésbé figyeltem, de jegyzeteltem. Ennek ugyan úgy meg lett a jó eredménye. Ez után nem koncentráltam erősen semmilyen tantárgyra, egyszerűen élvezni akartam az egyetemi éveket és teljesen jól lettem. Felhagytam azzal, hogy mindennek jól kell sikerülnie. Nem kell kitűnni semmivel. Legyél laza. Nem kell minden nap az első órára beérned. Használd ki a megengedett hiányzást.
2022. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm #4!

Ebben mindenképpen lehet valami, mármint, hogy helyenként komolyabban veszem a sulit, mint mondjuk kellene. Pl. egész eddigi egyetemi pályafutásom alatt 2 tanórát hiányozhattam (ha nem vesszük a Covid miattiakat) és helyenként jobban is rágörcsöltem egyes dolgokra.

Próbálok lazábban hozzáállni a sulihoz, meg a körülötte lévőkhöz, első lépésnek mindenképp jó lesz.

2022. ápr. 1. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!