Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az extrém érzelmi reakcióimat...

Az extrém érzelmi reakcióimat hogy tudnám enyhítani, tűrtőztetni rajtuk?

Figyelt kérdés

Borderline vagyok, szóval kigyógyulni nem fog menni egyedül, de amint sorra kerülök, fogok járni terápiára is és pszichiáterhez is.

De addig is szeretném enyhíteni, mert teljesen kikészít engem is, meg a páromat is. Adott egy dolog, ami más embernek maximum csak kicsit rosszul esne, de talán még annyi se, vállat vonnának és élnék tovább az életüket ugyanúgy. Ahogy én reagálok, az meg teljesen nem normális, órákon keresztül sírok, vagdosom magam, és öngyilkossági gondolataim támadnak. Én tisztában vagyok vele, hogy nem normális, ahogy reagálok. De az érzelmeimen sajnos nem tudok változtatni, mert a személyiségem része, és egy személyiségen ugyan lehet valamennyit változtatni, de azt is nehezen. Viszont ha személyiségzavarról van szó, akkor én ehhez egyedül rohadtul kevés vagyok. Szóval hiába van meg a probléma gyökere, és hiába látom be én is, hogy nem vagyok normális, ezen egyedül nem tudok változtatni sajnos.

Viszont valaki tudna tanácsokat adni esetleg, amikkel próbálkozhatok, hogy ne legyek ennyire elviselhetetlen?



2021. nov. 4. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Mi az, hogy amint sorra kerülsz? Hol kerülsz sorra? Mikor kerülsz sorra? Ki diagnosztizált borderline-nal?

Tudatosság, sémákról olvasás (az adott szituáció nem olyan tragikus, vagy nem az az oka, mint amennyire te felfújod), pozitív megjegyzéseknek hitelt adás (az eltúlzott reakciók önbizalomhiányból erednek), az idődet lefoglaló társas programok (ne maradj egyedül és tevékenység, feladat nélkül, akkor nem érsz rá önbántalmazni és öngyilkosságon gondolkozni).

[link]

2021. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szuper, hogy jelentkeztél terápiára! Tarts ki! Most már mindketten gondolhatjátok, hogy már csak addig kell kibírni! Az nem segít, ha azt mondod ilyenkor magadnak ilyenkor, hogy: OK, most szar, de már nem sok van hátra? Esetleg írj a terapeutának, hogy addig is nem tud-e valami módszert javasolni, átmenetileg.
2021. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: Nagyon hosszú a várólista. :( A terapeutánál, nem tudom, még, hogy mikor, de valószínűleg tavasz környékén. A DBT-t tartó klinikai szakpszichológus diagnosztizált a kollégáival megbeszélve. Köszönöm, megnézem majd. Én nem sématerápiára fogok járni, hanem dialektikus viselkedésterápiára.


2-es: Sajnos nem segít, mert addig is el kell viselnem magamat, neki pedig engem, és ez rengeteg stressz a mindennapokban, és minden nap azon félek, hogy mikor fog szakítani velem. :(

2021. nov. 5. 09:36
 4/10 anonim ***** válasza:
A tavasz még iszonyú messze van! Keress másik szakembert! Olyan intenzitással, mintha állást keresnél. Van annyira fontos.
2021. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Valami rendszeres sport tán segítene, csökkentené az adrenalint, pl. futás, foci, marokerősítő gumikarika, bokszzsák, konditerem.
2021. nov. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
+Biciklizés hegynek fel!
2021. nov. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
2 vagyok még: A fodrászom egy magas, ducus srác volt, és egyszerre csak "terminátor" lett belőle, megkérdeztem mi történt, azt mondta szakítottak a barátnőjével és kínjában elkezdett gyúrni, így lett belőle hegyomlás, és a barátnőjének meg újra meg is tetszett.
2021. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a baj a DBT-vel, hogy csoportterapia + egyeni, es keves a szakember, szóval alig vannak helyek, ahol ezt végzik, és ahol csinálják is, ott is borzasztó hosszú a várólista. Egy másik helyre jelentkeztem, ott 9 hónap várólista lett volna... Ezen a kettőn kívül meg nem is találtam mást, pedig kerestem.


Fuu, a sport az nagyon nem én vagyok, nagyon utálom. Meg 23-ig dolgozok, éjfélre érek haza, fizikai munka 9 órában, semmi kedvem pár óra alvás után felkelni, hogy mégjobban lefárasszam magam meló előtt.

2021. nov. 5. 11:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Jé, és a fizikai munka nem fáraszt le annyira, hogy ne legyen erőd idegesnek lenni? Persze lehet, hogy ez totál nem így működik.
2021. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért ha sportot nem is, de azt megtehetnéd, hogy amikor rád jön az ideg, akkor csinálsz 20 fekvőtámaszt és 100 felülést. Maximum nem segít, próbáld ki.
2021. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!