Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért motoszkálnak bennem...

Miért motoszkálnak bennem ezek a gondolatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most lesz egy éve, hogy kimenekültem egy testi-lelki bántalmazó kapcsolatból, elhagytam, haza költöztem. Egy fél éve együtt vagyok a párommal, és kijelenthetem, hogy életem első egészséges kapcsolata. Irodai munkát végzek, ahol teljesen egyedül vagyok, javarészt a saját gondolataimmal. Mostanában rengeteget agyalok akaratlanul a volt exemen, azon, hogy engedhedtem hogy megtámadja mindazt ami sérült és érzékeny bennem, vagy pedig ő tette azzá. Hogyan hitette el velem -és ennek mindig nagy hangot adott-, hogy nála jobbat sosem fogok találni magamnak.

Senkivel nem mertem -utána meg már alig tudtam volna- megosztani bárkivel azt, hogy mik történtek velem abban a két évben amíg együtt éltünk. Bűntudatom van a párom előtt, hogy az exemen gondolkodom, így nem osztom meg vele, mert valamilyen szinten érzelmi töltetű. Persze ezek negatív érzelmek, mintha most jönne ki a harag belőlem, most realizálnám, hogy miket hagytam megtörténni.

A családom, barátaim felé is hatalmas bűntudatom van, ahogy viselkedtem velük, és egyszerűen nem hagy nyugodni, belülről szétszed ha vissza emlékszem rájuk.

Én az emberek felett már régen nem tudok ítélkezni, mert mindig a miérteket kerestem, ez talán az alkoholista apámnál rajzolódhatott ki amikor próbáltam megérteni, hogy miért csinálta azt velünk, amit. Az exemnél is ez volt, szánalmat éreztem, hogy a traumái miatt viselkedett úgy velem és másokkal.

Talán abban szeretnék megértést találni, hogy miért vannak ezek a gondolatok a fejemben, csillapodni fognak-e idővel és persze a véleményeteket is szívesen elolvasnám, köszönöm.


2022. ápr. 1. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, sajnálom, hogy ezt történt. És örülök, hogy most jobban vagy.


Másodszor ugye te magad is leírod, hogy a történtek miért viseltek meg annyira. Mert senkivel nem tudtad megosztani és a mai napig sem beszélsz erről senkivel. Ráadásul még egyedül is vagy napközben, igazából most ez sem túl szerencsés.


Harmadszor, egy alkoholista szülővel felnőni nagyon nehéz. Ajánlom neked a Máltai Szeretetszolgálat Fogadó nevű intézményeit

[link]

[link]


és a kiadványaikat

[link]

Itt megtalálod az összeset.

2022. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ami történt, megtörtént, nem lehet rajta változtatni, egyszerűen nem kell vele foglalkozni. Ne legyen semmiféle bűntudatod, bűnt nem követtél el.
2022. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!