Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erős depresszió,...

Nagyon erős depresszió, szociális fóbia, szorongás gyógyítható valamilyen gyógyszerrel vagy terápiával? Tudom mi okozza, de nem tudom megoldani.

Figyelt kérdés

13-15 éves koromig elég durván zaklattak a középiskolai koleszban (7-12. osztályig voltam gimiben). 7. osztályos koromban egyszer kiszedtek a zuhany alól meztelenül és azzal csesztettek, hogy milyen pici a pöcsöm (hideg volt a víz és 13 éves voltam...) Ezzel és a vörös hajammal 2-3 évig folyamatosan piszkáltak. Amikor otthon mondtam, hogy vegyenek ki, akkor apám elég durván ordítozott velem, egyszer úgy megrázott a pólómnál fogva, hogy szétszakadt. Ezenkívül azt is szégyenlem, hogy 27 évesen még nem szexeltem, de nem is tudnék ezek után, mert nem bírnék levetkőzni egy csaj előtt (emiatt menni akarok majd szexuálpszichológushoz is).

A másik dolog, hogy apám csalta anyámat 5 évig, amiről én tudtam és nagyon rossz volt, mert senkinek nem beszélhettem róla, nem akartam, hogy elváljanak. Mégis örültem, amikor kiderült, mert így nem kellett titkolni tovább.

Az már ezekhez képest semmi, hogy nagyon csórók a szüleim. Még a mamámnál lakok, mert nem lenne pénzem különköltözni. (Van diplomám, de ha mamám nem lenne esélyem se lett volna rá, így is végig melóztam egyetem mellett.)

Olyan szorongásom van, hogy senkivel nem bírok normálisan két szónál többet beszélni. Szó szerint. Ha ennél többet kell, akkor elkezdem a földet nézni, vagy ki az ablakon stb.. Általában ha férfival beszélek, akkor homoszexuálisnak néznek, ha nővel, akkor hogy szerelmes vagyok belé. Mind a kettő nagyon sokszor előfordult az elmúlt években. Ez sajnos már a mindennapi életben, munkában is hátráltat.

Mindenképpen akarok pszichiáterhez menni, de az érdekel, hogy ez gyógyítható-e egyáltalán.



2022. ápr. 1. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
MEríts bátorságot, és menj el egy pszichiáterhez. Biztos, hogy tud segíteni. Ha nem is teljesen elmulasztani, de jelentősen javítani az állapotodon.
2022. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Lol ennel komolyabb mentalis problemakbol is van kiut. Pszichologushoz menj terapia miatt, pszichiaterhez meg gyogyszerert.
2022. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj pszichiáterhez, a gyógyszer tényleg segít.

Ha van pénzed akkor menj pszichológushoz is, de ha csóró vagy akkor nem éri meg mert drága és sokáig tart a terápia.

A gógyszer már 1 hónap alatt is segíteni fog. Nyugtatót és antidepresszánst is fel fog írni az orvos. Az antidepresszáns a fő gyógyszer, de kell néhány hét hogy hasson úgyhogy addig a nyugtatót is szedned kell, mert az egyből hat és egyből segít. A nyugtató kissé zombivá tehet de az nem baj, mert úgyis csak rövid távon kell szedni, meg igazából nem is muszáj, mert az arra van, hogy csökkentse a stressz szintedet egyből amíg az antidepresszáns el nem kezd hatni. Az antidepresszánsnak vannak mellékhatásai, de azok elmúlnak 1-2 hét után.

2022. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
A gyogyszertol addig lesz jobban amig szedi
2022. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: Még mindig jobb, mint gyógyszer nélkül papucsállatkaként vegetálni.... és szuicid gondolatokkal kelni-feküdni...
2022. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem Te ki tudnál ebből jönni. Látszik, hogy van benned reziliencia. Tök jól megfogalmaztad, hogy mi a baj. Keress segítséget és csapasd!
2022. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!