Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinál egy pszichológus...

Mit csinál egy pszichológus óránként 45.000-ért a "beteggel"?

Figyelt kérdés

Nme azt kérdem mi tudja ezt kifizetni mert vannak orállédik, akik "ura" kifizeti helyettük.

nem ez a kérdés.


Hanem azt mit NYÚJT óránként 45.000-ért a csóka? MIt tud? Újat csinál belőlem?


2022. ápr. 2. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Az enyém 15-ért csinálja, szóval nem tudom, hogy ugyanazt nyújtja-e, de először is az első 5 órában kb elbeszélgetett velem, hogy mik a céljaim az egésszel, mit gondolok mivel van bajom. Kérdezgetett a múltamról, ki töltetett velem pár kérdőívet és ezt beleillesztette az ő által használt rendszerbe.


Nekem ez a rendszer (séma terápia amúgy) jó, mert amúgy is rendszerben gondolkozó ember vagyok és régebben amikor voltam másik terapeutánál aki láthatólag semmiféle rendszerrel nem dolgozott az a végén nekem nem sokat nyújtott.


Aztán azóta minden órában átbeszéljük, ha történt valami azon a héten. Ha mondjuk volt egy triggerelődésem, akkor azt megnézzük, hogy mi történt. Honnan jöhetett. Aztán van két terápiás eszköze amit szokott használni, az "imagináció" és a "székbe ülés".


Az imaginációt úgy kell elképzelni mint egy vezetett meditálást, ahol először lenyugtat, majd visszavisz abba a helyzetben a héten ahol problémám volt majd az érzésre koncentrálva megpróbálunk találni egy régebbi emléket, amiben ugyanaz volt az érzés. És utána abban az emlékben feladatokat végeztet velem.


A székesdi meg kb olyan, mint egy önmagammal beszélgetés, ahol az egyik székben a rossz érzelmi oldalam ül (mondjuk pl, aki pánik rohamot kapott ma reggel) a másikban meg a boldog kiegyensúlyozott énem. És elbeszélgetnek. Kérdezget, hogy mit mondhatna az egyik a másiknak. Van-e realitása a dolognak stb.


A dolog lényege az, hogy lebontsuk az automatikus védekezési rendszeremet, és megtalálva a gondjaim gyökerét megpróbáljuk enyhíteni azokat, hogy legközelebb ne zsigerből bepöccenjek, hanem tudjak reálisan reagálni.


Nem tudom van-e értelme annak, amit írtam. Ha valami nem világos kérlek nyugodtan kérdezz.

2022. ápr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:
81%

Azért nem érted, mert úgy képzeled, hogy valami konrét alapon találják ki az áraikat.


A valóságban viszont minden terapeuta pont annyit tud kérni, amennyit a kliensek fizetnek neki. Vannak jobb/sikeresebb/népszerűbb terapeuták (pont úgy, ahogyan magánorvosok, ügyvédek, kőművesek, stb.!), és aki igen népszerű és ezért többen akarnak hozzá menni, mint amennyire ráér, az emelheti az árait, azaz úgy szelektál a túlkeresletből, hogy a jobban fizető klienseket választja.


Kliensoldalon meg úgy működik, hogy annyit fizetsz, amennyit megengedhetsz magadnak. Ha gazdag vagy, de egy vonatszerencsétlenség a lelkivilágod, akkor persze, hogy nem kíméled a pénzt a puszta esélyért sem, hogy helyrehozzanak, mert amíg nem hoznak helyre, addig hiába ülsz a milliárdjaidon, akkor is nyomorult leszel.


Nem csinál „újat” belőled, viszont igen kevés olyan lelki probléma létezik, amit lehetetlen volna terápiával helyrehozni. Más kérdés, hogy végül sikerül-e.

2022. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!