Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris vagyok, attól...

Bipoláris vagyok, attól félek, hogy kevert fázisba kerültem (ez életemben először van)?

Figyelt kérdés
Ti mit szoktatok ilyenkor érezni és milyen gyógyszert kaptok rá?

2022. ápr. 3. 09:56
 1/9 A kérdező kommentje:
...
2022. ápr. 3. 10:18
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Mivel nem gyógyítható csak szinten tartható nyilván szedni kell rá gyógyszert amit a pszichiáter felír. Hangulatstabilizálót, antipszichotikumot.
2022. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Igen, hangulatstabilizálót szedek, antipszicotikumokat nem bírom.


Eddig depressziós fázis volt, aztán kb. egy hónapja kicsit jobban lettem, de még mindig nagyon depressziós voltam.


Két antidepresszánst hagytam el egyszerre (az egyiket cseréltük volna le egy másikra, de az sem volt jó).


Esetleg valaki leírja, hogy kevert fázisban mit szokott érezni, milyen tünetei vannak?

2022. ápr. 3. 11:41
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Foglald le magad.en november óta biciklizek akkor közben gondolkodok az életemben,ha kell napszemüveg mögött sírok egyet,úgy teszek mintha fujnàm az orrom stb.felnott vagy,találd fel magad.a mozgás egyre jobb kedvet okoz,mindegy milyen nemű vagy saját részedre okoz örömöt..érted.ezek a tanácsaim.depressziv szakaszban, kétnaponta fürdés fogmosás és túl éles volt,de akkor is angolul néztem bingeltem sorokat.még a legdurvább gyógyszerek mellett is javult az angolom.annyi minden van amit írj fel bakancslistara.helyek,emberek stb. hipomanba meg kerüld az embereket főleg teli holdkor tényleg hül jébbek,én mindig lefoglalom magam amióta le vagyok rokkantositva.tobb betegtars segített.azota itthon énekkel,táncolok,neten barátkozok vagy biciklizés vagy kutyasétáltatás közben beszélgetek.nagyon melyről jövök,de engem a kutyám ment meg.es én vallásos vagyok.de aki meg nm azt is megértem.irj mindennapra feladatokat és pipald.igy kezdtem én is,úgymond saját magam főnöke vagyok.ez a betegség nm jelenti azt,H nm elhetsz teljes életet.csak saját életedre te látsz rá.indulj el,sétálni a ház körül kezdésnek 5-10percet internet és telefon nélkül.nehez mert a régi emlékeket kell feldolgozni.de muszáj.ilyen a valós élet.nehez.de megéri.
2022. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm.


Örülök, hogy jobban vagy.


Kifejezetten az érdekel továbbra is, hogy aki bipoláris és élt már meg kevert fázist, annak milyen "élményei" vannak? Mert depis már volt jóó sokat, hipomániás és mániás is voltam, de most nem nagyon tudom hova tenni, hogy mi is történik.

2022. ápr. 3. 21:50
 6/9 A kérdező kommentje:
*Mert depis már voltam jóó sokat
2022. ápr. 4. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon rossz a kevert fázis. Boldog vagy de mégse. Depis vagy de mégse. Nem tudom máshogy leírni .rohadt szar azt tudom. Ahogy a depresszio is.
2022. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7

Köszönöm.


Egyik napról a másikra elkezdett görcsölni a lábfejem meg az alsó lábszáram (mondjuk az biztos magnézium-hiány, de a magnézium-hiánytól is lehetek furcsán). Rémálmaim vagyis inkább ilyen teljesen szürreálisan valóságos, nagyon kínzó álmaim vannak. Borzalmasan agresszívnek érzem magam, de még nem jön ki, vissza tudom fogni magam. Egyik napom borzalmas, a másik elviselhető, a harmadik egész jó. Nagyon ideges is vagyok, de azt is valahogy le tudom küzdeni (egyelőre).


Fuh, nagyon nehéz.

2022. ápr. 5. 17:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta ?
dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!