Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hová tudnék fordulni ? Szètest...

Hová tudnék fordulni ? Szètestem , talán beteg vagyok mentálisan ?

Figyelt kérdés

Minden elején köszönöm, hogy végig olvasod kicsit hosszú lesz. 1,5 ève kezdődtek megjelenni nallam a gondok . Első sorban csak enyhe kènysztetèsek olyan dolgokra amit nem szeretnék megtenni . 2 hónapja van most már hogy szètestem. Nehezen lehet az èrzèst megfogalmazni de zaklatnak a gondolataim . Nap mint nap "beszél" hozzám a belső hangom sokszor veszekednek vele , a gondolataim mintha hangosak lennének . Nem hinném hogy ez skizofrènia hiszen egyáltalán nem hangokat hallok hanem a saját gondolataimat . Ezek addig vezettek amíg nem kezdtem megőrülni. Elkezdtem egy napló fèleségét vezetni amibe a gondolatokat írtam le remènykedve ,hogy idővel bèkèn hagynak. Sajnos tévedtem ès csak erősödnek , az èrzès pedig borzalmas . Hiszen ezek a gondolatok rosszak , olyanokat "mondanak" a fejemben hogy kit hogyan tehetnék el láb alól vagy èppensèggel magamat hogyan öljem meg .( még nem bántottam magam , nem is terveztem ) A környezetemben lévő embereknek köszönhetem hogy èl meg xy-on. Nem egyszeri eset már hogy feldühodtem rájuk ès bármi ami a kezemben volt az volt a fegyverek . Nem egyszeri eset az sem hogy kést hordok magamnál , hiszen felvagyok készülve arra hogy megoljem azt aki èppen idegesít ( volt is belőle probléma mikor eltörtek egy barátom kezét mert egy követ dobtam rá ) Ha olló akkor ollóval ölök ha kell székkel . Az sem mellékes hogy eszméletlenül szadista vagyok ,imádom a másikat szenvedni látni . Szeretek másokat bántani csupán kedvtelèsből . Sokak szerint több szemèlyisègem van , szerintem ez nem igaz csupán hangulat függő vagyok. Neveztek már betegnek, őrültnek de viszont ha egy gondolatom kitör addig nem nyugszik amíg azt még nem teszem . Jártam dokinál de az elküldött , a másodikhoz 1 èvig jártam de most keresek újat . Egyszerűen bosszant az a tény hogy nem tudom mi bajom , ès szenvedek a gondolataimtól ès tetteiről amiket nem is tiszta aggyal teszek . Olyankor elhomályosul körülöttem a valóság. Jelenleg igazoltan pánikbeteg vagyok ennyi ,olykor van egy kis üldözési mániám is .( Megmérgezte ètel ès olyankor nem eszek , valaki figyel , követnek vagy èppen meg akarnak ölni )


Vajon mi lehet a bajom , ez betegség lenne vagy csak nagy fantázia ? A hangos gondolatok ellen lehet gyógyszert kapni ?



Nagyon szépen köszönöm a válaszokat , legyen szép napotok!



2022. ápr. 3. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp fordulj szakemberhez.
2022. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Pszichológus első körben. De sztem pszichiáterhez fog küldeni, és gyógyszert kell szedned. Amíg még eszednél vagy. Talán most úgy gondolod, hmm, megölök egy embert, na és?

Csak hogy ez nem normális és soha nem fogsz a társadalomba beilleszkedni. Ami nem baj, egy bizonyos pontig. Csak hogy te 20 évre börtönbe fogsz menni érte, de inkább a diliházba, ahol le fognak szedálni és nem fogsz tudni magadról. Szerintem nem akarsz ilyen életet.


Fordulj orvoshoz és minden rossz gondolatodat mondd el neki. Ha nem elsznek a gondolatok, szép életed lehet még, erre gondolj.

2022. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Skizofréniának tűnik. Pszichiáterhez menj, ez betegség, ez nem lelki probléma. Erre gyógyszer kell, mert valóban gyilkosság lesz a vége.
2022. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre gyógyszer kell nagyon sürgősen. Így mondd el ahogy itt leírtad. Háziorvos fogja tudni hova utaljon.
2022. ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszichiáter 10 percen belül ad bno kódot és majd gyógyszert is. Vedd be.
2022. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez skizofrénia.
2022. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
Ne menj pszihomókushoz..Annyi szar van a Skizofréniával ,hogy egy életre megszívod az egész betegséget! ...Ez csak egy túltöltöttség is lehet ,mert tele vagy mindenféle gondolattal vággyal amit nem tudsz kiélni és ,ha egyhelybe mozogsz miközbe a tudatod vándorol egy idő után földhözvágnád magadat és már magaddal próbálsz meg jóba lenni és kibéékülni ,vagy csak mindenki magából indul ki..és magához tér vissza,ha nem talál valamit! Ezt teszi az unalom!
2022. máj. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!