Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pregabalint szorongásra...

Pregabalint szorongásra szedők tapasztalatait várom. Nektek is csökkent a hatása? Írjatok!

Figyelt kérdés
Pregabalint is szedek szorongásra. Nekem csökken a hatása. Ezzel párhuzamosan az álmosság is, amit okozott. Egyedi az esetem? Étvágyat nektek mennyire fokoz?

2022. ápr. 3. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem ugyan, de elég gyakori probléma szokott lenni a tolerancia kialakulása és az étvágynövekedes. Mivel nem régi a gyógyszer és csak európában van szorongásra törzskönyvezve, ráadasul nem is gyakran írják föl itthon ezért sajnos az orvosok sem ismerik annyira a hosszútávú hatékonyságát. Tehát nem meglepő, hogy ezeket érzed de nincs rá egyértelmű válasza az orvostudománynak jelenleg (pl a bemzoknál is el kellett telnie pár évtizednek mire rájöttek, hogy mennyire veszélyes (és zsákutca) hosszútávra felírni.
2022. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Orvosom szerint kevésbé rossz függőség és tolerancia szempontjából a benzóknál.
2022. ápr. 6. 02:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Oké, ezt mondja az orvosod és lehet, hogy így van, de ettől még igaz amit leírtam. Nézz utána, összesen két kutatást lehet fellelni ezzel kapcsolatban ès a pregabalin ezek szerint HOSSZÚTÁVON alig volt hatásosabb a placebonál, ráadasul még úgyis ez az eredmény jött ki, hogy mindkét tesztet a gyártó (pfizer) végezte, ezt muszáj is feltüntetni az ilyen tanulmányok végén.És itt nem gyógyszelobbista összeesküvéseket szövök, természetes, hogy egy piaci szereplő jobb színben próbálja feltüntetni a termékèt. Szóval az orvosod azt mondja, hogy jobb mint a benzo, aminél őszintén szólva nem nehéz kevésbé rossznak lennie valaminek. De itt vagy te rá a példa, érzed a toleranciát annak ellenére is, hogy közben az orvosod állitása ellenére nem kéne érezned. Az orvosok sem mindentudók, ők is csak sok évtizedes tapasztalat alapjàn tudnak valamiről megalapozott véleményt mondani,ami a pregabalinnál egyszerűen 2022ben mèg nem áll rendelkezésre.
2022. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
SSRI-okra is a mai napig azt írják bele a betegtájèkoztatóba, hogy kevesebb mint 10% azok aránya akiknek szexuális mellékhatása van ami egy vicc, évtizedek óta lehet tudni, hogy ez bőven 50% fölött van mègsem frissítik. Mád példa: Az orvosom állította, hogy nem létezik olyan hogy az SSRI abbahagyása után szexuális problémák maradhatnak fenn (mielott belekezdtem rengeteg rémtörténetet olvastam). Nem gonoszságból mondta ezt, nem hazudni akart, de akkoriban még nem volt tudományosan elfogadott tény. Azóta viszont biszonyitották és 2018 óta európában bele kell írni a betegtájékoztatóba, hogy némely esetben a gyógyszer abbahagyása után is fennmaradnak a szexuális problémák. Pedig SSRI már a 80as évek óta a piacon van, mégis 30 évbe telt ez beleírni.
2022. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3/4. Nem azt mondta, h nincs tolerancia. Hanem azt, h benzókkal összehasonlítva kevésbé/lassabban alakul ki. Értem, ezek szerint csak jósolgatni lehet, h hosszútávon mi lesz, ha tovább szedem.
2022. ápr. 6. 11:58
 6/9 A kérdező kommentje:

A függőséget írják a Pregab tájékoztatóján.

Borzasztóan lassan frissítik a tájèkoztatókat.

2022. ápr. 6. 12:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, de mondjuk a benzóknál lehet tudni, hogy mondjuk egy hónap alatt tolerancia alakul ki és akkor a pregabalinnál lehet 2 hónap (most mondtam valamit, senki nem tudja pontosan) alatt, senki nem tudja, de hosszútávávon a 2 hónappal sem vagy előrébb.
2022. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(Telefonról írtam, azért van ennyi elírás)
2022. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Abbol a szempontból jobb nekem, hogy kevésbé álmosít benzónál. Reggel és délben is be tudom venni a legkisebb adagot. 75-75-150 mg-ot szedek. Ez közepes adag.
2022. ápr. 6. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!