Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért bagatellizálják el az...

Miért bagatellizálják el az emberek az öngyilkosságot?

Figyelt kérdés
Gyakran hallok az osztálytársaimtól dolgokat ezzel kapcsolatban. Ezek nem egy mély, komoly beszélgetés részei, hanem egy-egy átlagos társalgásban megjegyzések. Nem tulajdonítanak neki nagy jelentőséget, gyorsan továbblépnek rajta. Mi az oka ennek a viselkedésnek? Titeket milyen érzéssel töltenek el az ilyen helyzetek?

2022. ápr. 4. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Tesómat se vették komolyan. Megtette.
2022. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Mert gyerekek, és nem foglalkoznak olyan dolgokkal, ami nem érinti őket, neked sem kellene. Ha ilyen gondolataid vannak, akkor azt a szüleiddel, pszichológussal oszd meg.
2022. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mégis foglalkoznak vele, mert felhozzák. Én úgy érzem, így megnehezítik azoknak a személyeknek a felismerését, akiknek tényleg ilyen gondolataik vannak. Félek, hogy ha segítséget próbálnának kérni, a többiek leráznák őket hasonló megszólalásokkal. Valakinek kell a biztatás mások részéről azért, hogy meg merje tenni azt a lépést, hogy a szüleihez forduljon. Egyébként 18-19 éves fiatalokról beszélek.
2022. ápr. 4. 21:38
 4/6 anonim válasza:
100%
Nekem sokszor megfordul a fejemben es azt hittem ez a normalis, hogy mindenkinek neha-neha felmerul. Korbe is kerdeztem barati korben es kiderult, hogy senkiben nem merult fel meg ilyen komolyabban. Ha nagyon fiatalokra gondolunk ilyen 13-14 ev, ahol szerintem ugy tenyleg felmerulhet a topic, ott meg talan van egy ilyen misztikuma az egesz halal/ongyilkossag temanak. Amugy altalanossagban szerintem az emberek 90%-a szarik a masikra (mar bocsanat) es ha meg is teszi, amit mondogat nem fogja sokaig siratni. Valahogy inkabb a "lepj tovabb" lett a jelmondat, ahelyett hogy tenylegesen feltarj valamit
2022. ápr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
13-14 évesen öngyilkos akartam lenni depresszió miatt de nem mertem megtenni elmeséltem a barátnőmnek és egyáltalán nem vette komolyan
2022. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
En mindig duhos leszek, ha valaki az ongyilkossaggal vagy mentalis betegseggel poenkodik. Pedig nem vagyok annyira erzelgos ember, de ez szimplan felbosszant. "Figyelemhianyosak" az ilyen emberek sokak szerint? Es ha igy van? Eleg baj az, hogy valakinek annyira sz'rnak a fejere, hogy banataban ilyennel probalkozik!
2022. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!